Taksi şoförlerinin sigortası Reviewed by Momizat on . Taksi şoförlerinin sigortası, taksicilik yapan şoförler için fazlasıyla önem arz eden bir konudur. Taksi şoförlerinin sigortası kapsamında diğer işçilerden ya d Taksi şoförlerinin sigortası, taksicilik yapan şoförler için fazlasıyla önem arz eden bir konudur. Taksi şoförlerinin sigortası kapsamında diğer işçilerden ya d Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Taksi şoförlerinin sigortası

Taksi şoförlerinin sigortası

Taksi şoförlerinin sigortası

Hits: 57

Taksi şoförlerinin sigortası, taksicilik yapan şoförler için fazlasıyla önem arz eden bir konudur. Taksi şoförlerinin sigortası kapsamında diğer işçilerden ya da bağımlı çalışanlardan farklı olarak dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar vardır.

Ticari taksi olarak adlandırılan taksilerde çalışan taksi şoförleri bir nevi işçi sayılırlar. Çünkü çalıştıkları taksiler kendilerine ait değildir. Taksinin plakası kime ait ise ticari taksi sahibi de o olmaktadır. İşte bu nedenle ticari taksi plakasına sahip olan kişi bir nevi taksiyi kullanan şoförün işvereni durumundadır diyebiliriz. İşçiler için yapılan GSS yani genel sağlık sigortası esasında taksi şoförleri için de yapılmaktadır. Fakat taksi şoförlerinin sigortası kapsamında bazı değişiklikler mevcuttur. Ticari taksi şoförlerinin sigortası o ay içinde kaç gün çalışıldığına bağlı olarak yapılmaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi unsur 10 gündür. Yani ülkemiz çerçevesinde uygulanan 5510 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu’nda bu durum açıkça belirtilmiştir.

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.