3.Havalimanında çalışacak olan taksilerin kriterleri belirlendi. Reviewed by Momizat on . Yeni havalimanının kurumsal iletişim direktörü Gökhan Şengül bilgi verdi. Havalimanının bu konuda belirlediği yönetmelik şöyle: * Tüm şoförler, en az 3 ay sürey Yeni havalimanının kurumsal iletişim direktörü Gökhan Şengül bilgi verdi. Havalimanının bu konuda belirlediği yönetmelik şöyle: * Tüm şoförler, en az 3 ay sürey Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » 3.Havalimanında çalışacak olan taksilerin kriterleri belirlendi.

3.Havalimanında çalışacak olan taksilerin kriterleri belirlendi.

3.Havalimanında çalışacak olan taksilerin kriterleri belirlendi.

Hits: 146

Yeni havalimanının kurumsal iletişim direktörü Gökhan Şengül bilgi verdi.
Havalimanının bu konuda belirlediği yönetmelik şöyle:

* Tüm şoförler, en az 3 ay süreyle katılacakları İngilizce kurslarından alacakları A1 sertifikalarını İGA’ya sunacak ve her 5 yılda bir bu sertifikalarını yenileyecek.

* Havalimanı kapsamında hizmet verecek toplam araç sayısının en az % 15’i lüks araç sınıfı, % 35’i hafif ticari araç, % 50’si ise sedan tipi araçlar olacak. Havalimanı taksileri için özel bir renk uygulaması da planlanıyor.

* Havalimanı açıldığında, araçların % 70’i yeni araç olacak; 2 yaşından büyük araç ise olmayacak.

* Araç içinde yolcu bilgilendirme ekranlarında şoför bilgisi, yol ve güzergâh bilgisi, tarife bilgisi ve bunların dışında birçok konuyla ilgili yolcuların kullanabilecekleri uygulamalar yer alacak.

* Şoförler puanlanacak. Almış oldukları ceza puanlarının belli bir oranı aşması durumunda, şoförlerin çalışma lisansı askıya alınacak.

* Araçların hiçbiri LPG’li olmayacak.

* Lüks araçların tamamında, diğer araçların ise önemli bir oranında kredi kartı POS cihazı bulunacak.

Bunlara bir de havalimanı sınırları içinde wi-fi ile çalışacak bir özel aplikasyon da eklerlerse daha iyi olabilir.

KAYNAK:http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/istanbul-yeni-havalimaninda-taksilere-duzenleme-geliyor.html
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.