Airbus, uçabilen elektrikli taksi “Vahana” için test tarihi verdi Reviewed by Momizat on . Dünyanın en büyük havacılık şirketlerinden Airbus, uzun süredir Vahana adını verdiği kendi elektrikli uçan taksisini geliştiriyor. Bu konuya büyük önem veren şi Dünyanın en büyük havacılık şirketlerinden Airbus, uzun süredir Vahana adını verdiği kendi elektrikli uçan taksisini geliştiriyor. Bu konuya büyük önem veren şi Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Airbus, uçabilen elektrikli taksi “Vahana” için test tarihi verdi

Airbus, uçabilen elektrikli taksi “Vahana” için test tarihi verdi

Airbus, uçabilen elektrikli taksi “Vahana” için test tarihi verdi

Hits: 35

Dünyanın en büyük havacılık şirketlerinden Airbus, uzun süredir Vahana adını verdiği kendi elektrikli uçan taksisini geliştiriyor. Bu konuya büyük önem veren şirket, gerçek testlere de yakında başlıyor.

 

Temelinde dikey iniş ve kalkış yapabilen bir uçan araç olan Vahana, havadan taksi taşımacılığı üzerine odaklanıyor. Kişilerin telefonlarından çağıracakları bir konsept temeline kurulan araç, en yakın boş alana iniş yapması için tasarlanıyor. Gösterilen konsept videolarda bir kişilik tasarlandığı görülen hava aracı, bu nedenle otonom olarak hareket edebiliyor. Bünyesinde sekiz adet elektrik motoru yer alan ve hareketli kanatlara sahip olan uçan taksi, bugün yapılan açıklamaya göre yıl sonunda gerçek uçuş testine giriyor. Uçan taksinin prototip versiyonundan görseller yayınlanan havacılık devi, yaptıklarını herkese göstermek için adeta gün sayıyor.

Airbus, Vahana ile geleceği planlıyor
Geçtiğimiz hafta sizlere NASA ile Uber’in uçan taksiler için ortaklık kurduğunu aktarmıştık. İşte bu büyük potansiyel gösteren alana çok ciddi yatırım yapan Airbus, havacılık alanındaki tecrübesiyle süreçte çok hızlı ilerliyor. Vahana‘nın seri üretimine 2020 yılında başlamak isteyen şirket, sunulacak deneyimi ise aşağıdaki videoda karşımıza getiriyor. Şehirler içerisinde uçarak yolculuk yapacağımız geleceğe hazır mısınız? Jetgiller çok yakında gerçek oluyor!

KAYNAK:http://www.log.com.tr/airbus-ucabilen-elektrikli-taksi-vahana-icin-test-tarihi-verdi-video/

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.