AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi taksi yönetimi ihalesini İsrail kökenli ABD kuruluşu olan VERİFONE ‘a verdi. Reviewed by Momizat on . Filistin’de Gazzede Müslümanlara kurşun sıkan, çocuklarımızı katleden, üzerlerine acımasızca bomba yağdıran İsrail’e gösterilen tepkinin karşılığı olarak İstanb Filistin’de Gazzede Müslümanlara kurşun sıkan, çocuklarımızı katleden, üzerlerine acımasızca bomba yağdıran İsrail’e gösterilen tepkinin karşılığı olarak İstanb Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi taksi yönetimi ihalesini İsrail kökenli ABD kuruluşu olan VERİFONE ‘a verdi.

AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi taksi yönetimi ihalesini İsrail kökenli ABD kuruluşu olan VERİFONE ‘a verdi.

AKP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi taksi yönetimi ihalesini İsrail kökenli ABD kuruluşu olan VERİFONE ‘a verdi.

Hits: 1590

Filistin’de Gazzede Müslümanlara kurşun sıkan, çocuklarımızı katleden, üzerlerine acımasızca bomba yağdıran İsrail’e gösterilen tepkinin karşılığı olarak İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İSPARK Taksi yönetim merkezinin ihalesini çeşitli oyunlarla İsrail kökenli VERİFONE isimli bir firmaya verildi. Artık bundan böyle taksiciye ödenen her bir kuruş İsrail’e gidecek ve bizlere Müslümanlara, Türklere bomba olarak, kurşun olarak geri dönecek.. Bunu nasıl yaptınız.. Hiç mi vicdanınız sızlamıyor?

İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ İSPARK’A GÖZ YUMARAK YETKİ VERDİ.  

Gizlice yapılan ihalede uyuyanlar geç uyandı…

TAKSİCİ ESNAFI İSYANDA…

İstanbul’da artık Taksicileri israil şirketi yönetecek..

Sesi yerinde neler oldu, hiç haberiniz var mı?

Taksiciye ödenen her bir kuruş müslümanlara ve Türklere kurşun olarak geri dönecek..

TAKSİCİLER ODASI BAŞKANI YAHYA UĞUR’UN İSTİFASI İSTENEREK TEPKİLERİN ODAK NOKTASI OLDU..

Filistin’de Gazzede Müslümanlara kurşun sıkan, çocuklarımızı katleden, üzerlerine acımasızca bomba yağdıran İsrail’e gösterilen tepkinin karşılığı olarak İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İSPARK Taksi yönetim merkezinin ihalesini çeşitli oyunlarla İsrail kökenliVERİFONE isimli bir firmaya verildi. Artık bundan böyle taksiciye ödenen her bir kuruş İsrail’e gidecek ve bizlere Müslümanlara, Türklere bomba olarak,  kurşun olarak geri dönecek.. Bunu nasıl yaptınız.. Hiç mi vicdanınız sızlamıyor?

İhale nasıl oldu, neler döndü?..

Kimseye duyurulmadan gizli yapılan ihalenin gerçek yüzü 2 yıl sonra ortaya çıktı..  Taksiciler dahi konuyu yeni öğrenmişler..

Ticari taksilerle ilgili İBB İŞTİRAKİ İSPARK’ın  ”TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ” ihalesine katılacak istekliler için 13.03.2012 son başvuru tarihli yeterlilik şartnamesi idarece düzenlenmiştir. . Akabinde, yaklaşık 13 ay sonra 16.04.2013 tarihinde ihale yapılacağı duyurulmuştu. Daha sonra bu tarih zeyilnameler ile önce 24.04.2013 tarihine, daha sonra çeşitli oyunlarla  08.05.2013 tarihine ertelenmişti.

İSPARK ihalesinin ise İsrail kökenli bir ABD kuruluşu olan  VERİFONE Firmasına verilmek istenmesi nedeni ise ihaleye konulan ”İş deneyim belgesi” gibi önemli bir kriterin yeterlilik başvurusu sırasında istenmeyip hemen  ihalenin yapılma aşamasında apar-topar istenerek çeşitli oyunlar oynandı.  Oysa böyle bir ihale Türkiye’de ilk kez yapılıyordu. İhaleye girecek firmada yeterlilik belgesi istenmesi  ihaleyi bu firmaya verilmek istenmesinin açık açık oyunlarıydı.

TAKSİCİLER ODASI NEDEN SESSİZ KALIYOR?

Bu işin içeriğinden zavallı bir çok taksicinin haberi yok. Sonuçlarında neler yaşanacağını düşünemiyorlar. Oysa bugünlerde bütün İsrail ürünlerine  boykot uygulanıyor. Taksi yönetim merkezi ihalesi İSPARK ve İBB aracılığı ile VERİFONE adlı bir İsrail firmasına veriliyor.

Oysa İstanbul’da taksici esnafının hakkını korumak için İstanbul taksiciler odası var. Bunun yanı sıra ilçelerde de taksicilerin üye oldukları bir çok odalar bulunuyor. Bu başkanlar ihaleye sadece sessiz kalarak seyir ettiler.. Neden tepki gösterilmedi, neden itiraz edemediler..

En büyük yetki ve sorumluluk İstanbul Taksiciler odasıdır. Oda başkanı Yılmaz Yahya Uğur ve yönetimi bu ihaleye ses çıkarmadan neden sessiz kaldılar. Bir çok Sivil Toplum kuruluşları neden tepki göstermediler.  Taksici esnafı gün geçtikçe bataklığa sürükleniyor. Ama bu yetkiyi kongrede Y. Yahya Uğur’a oy veren taksici esnafı olduğu için şimdi pişmanlıklarını dile getiriyorlar. Yaptıkları açıklamalarla, eleştirilerle şimdi de başkan Y. Yahya Uğur’u istifaya davet ediyorlar. Ama Atı alan Üsküdarı geçti, son oyunlar fayda getirmeyecektir. Bütün oda başkanları da, taksilerle ilgili platform  ve dernek faaliyetleri veren kuruluşlar tepkilerini göstererek istifa etmelidirler. Bütün taşımacılık camiasında hizmet veren STK’lar burada sorumludur, kusurludur.

Fakat, İsral’in Müslüman düşmanlığı, İslam ülkelerine ve son olarak Filistin- Gazzeye karşı başlattığı savaşta her gün öldürülen Müslümanlara karşı yapılan saldırıda büyük sorumluluklarının olduğunu ve onlara atılan her kurşuna ortak olduklarını unutmamalıdırlar. Eğer oda başkanı Yahya Uğur’da ve İstanbul’da Yahya Uğur’a destek veren sorumlu diğer oda başkanlarında ufacık bir Müslümanlık duygusu, İslami görüş vicdanı varsa bu olaya tepkilerini koymalı, açıklama yaparak derhal istifa etmelidir…(PHA)

Global Supply Chain Operations  

Verifone Israel
11 Ha’amal Street, Park Afek  |  Rosh Ha’ain, 4809239 Israel
T +972 73 2069002  |  M +972 54 6778102 |  F +972 73 2069131
moshe_i1@verifone.com

KAYNAK:http://www.parlamentohaber.com/akpli-istanbul-buyuksehir-belediyesi-taksi-yonetimi-ihalesini-israil-kokenli-abd-kurulusu-olan-verifone-a-verdi-24265.html

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2019 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.