Alınan Kararların Ardından İnternet, ‘Uber Kayıtlı Araç’ İlanları Kaynıyor! Reviewed by Momizat on . Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Uber tartışmalarına yönelik yaptığı açıklamayla, Türkiye’deki taşımacılık konusunda yeni bir döneme girildi. Uber sürücüleri, ellerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Uber tartışmalarına yönelik yaptığı açıklamayla, Türkiye’deki taşımacılık konusunda yeni bir döneme girildi. Uber sürücüleri, ellerinde Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Alınan Kararların Ardından İnternet, ‘Uber Kayıtlı Araç’ İlanları Kaynıyor!

Alınan Kararların Ardından İnternet, ‘Uber Kayıtlı Araç’ İlanları Kaynıyor!

Alınan Kararların Ardından İnternet, ‘Uber Kayıtlı Araç’ İlanları Kaynıyor!

Hits: 53

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Uber tartışmalarına yönelik yaptığı açıklamayla, Türkiye’deki taşımacılık konusunda yeni bir döneme girildi. Uber sürücüleri, ellerindeki araçları bir bir satışa çıkartmaya başladı. İnternetteki araç ilanları arasında, önemli miktarda Uber aracı yere alıyor.
ABD merkezli yolcu taşımacılığı şirketi olan Uber, dünyanın pek çok bölgesinde belirli kurallar ve standartlarla hizmet veriyor. Ülkemizde İstanbul, Çeşme ve Kuşadası dışında kullanılamayan uygulama, İstanbul’daki sarı taksi esnafıyla girdiği rekabette kaybeden taraf oldu.

Son aylarda yaşanan olaylar nedeniyle ülke gündemine oturan konu, sarı taksi esnafının da pek çok yönden hizmet anlayışını geliştirmesi gerektiğini ortaya çıkartmış oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Uber için yaptığı yorumlardan dolayı alınan ani kararlar, düzenlemelerin ilk gününde Uber yolcularına ve sürücülerine cezalar yağmasına neden oldu.

Hal böyle olunca pek çok Uber sürücüsü, ellerindeki araçları internet üzerinden satışa çıkartmaya karar verdi. Vatan’ın aktardığı habere göre, son 3 gündür internetteki Uber aracı ilanında ciddi sayıda artış var.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan ani düzenlemeler ile Uber sürücü ve kullanıcılarına getirilen cezai yaptırımlar, insanların araçlarını satmasına neden oldu. İşin ilginç tarafı, pek çok ilanın dikkat çekmek adına “Uber kayıtlı” şeklinde etiketlenmesi. Bu ilanların önemli bir kısmındaki araçların 0 kilometre olduğu da söyleniyor. Ayrıca yine pek çok ilandaki aracın düşük kilometre yaptığı gözlemleniyor. Yani Uber ile ilişkisi olmayan insanlar bile araçlarını hemen Uber’e kaydettirip satmak istiyorlar.

Bu durumun açıklamalarından birisi de Uber’in hizmet verecek araçları özenle seçmesi olabilir. Zira Uber standartları, araç içinde sigara içilmesinden tutun, araç içi dizaynın kalitesine kadar ciddi bir eleme sürecine sahip. Yani ilanların, “bu araç zaten kalitelidir” algısı için Uber etiketiyle koyuldukları aşikar.

KAYNAK:http://www.webtekno.com/verilen-kararlarin-ardindan-internet-uber-kayitli-arac-ilani-kayniyor-h47308.html

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2019 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.