Apaydın: “Uber, Tüm Özel Araçları Taksiye Çevirmek İstiyor” Reviewed by Momizat on . Uber ve benzeri sistemlerin tüm özel araçları taksiye çeviren bir anlayışla çalıştığını ve sadece Türkiye'de değil bütün dünyada taksici esnafı için sorun oluşt Uber ve benzeri sistemlerin tüm özel araçları taksiye çeviren bir anlayışla çalıştığını ve sadece Türkiye'de değil bütün dünyada taksici esnafı için sorun oluşt Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Apaydın: “Uber, Tüm Özel Araçları Taksiye Çevirmek İstiyor”

Apaydın: “Uber, Tüm Özel Araçları Taksiye Çevirmek İstiyor”

Apaydın: “Uber, Tüm Özel Araçları Taksiye Çevirmek İstiyor”

Hits: 43

Uber ve benzeri sistemlerin tüm özel araçları taksiye çeviren bir anlayışla çalıştığını ve sadece Türkiye’de değil bütün dünyada taksici esnafı için sorun oluşturduğunu söyleyen TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Yasal yükümlülüklerini herkes gibi yerine getirmeden faaliyette bulunanlar mutlaka yasaklanmalı ve bu faaliyetlerde bulunanların araçları trafikten çekilmeli” uyarısında bulundu.

“Dünyada bütün metropollerde taksi sayısı sınırlıdır”

Dünyadaki bütün metropol şehirlerde taksilerin sayısının sınırlandırıldığını söyleyen Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Taksi sayısından sınırlamaya gidildiği için taksi plakalarının değerlenmesi son derece normaldir. Belli mesleklerde, faaliyette bulunanların sayısının sınırlandırılması, 250 yıldır uygulanagelen ‘Gedik’ sisteminin devamı ve bir parçasıdır. Dünyadaki bütün metropollerde taksi sayıları sınırlı ve olması gereken de budur. Bu sınırlamayı mevzuatın arkasından dolanarak delmeye çalışmak, büyük bir haksız rekabete neden olur ve bunun önüne geçilmelidir” sözlerine yer verdi.

“Ulusal yeterlilikler tamamlanma aşamasında”

Şoförlük meslekleri ile ilgili ulusal yeterliliklerin tamamlanma aşamasında olduğunun altını çizen Apaydın, “Servis araçları gibi taksi şoförleri için de özel bir sınav ve belgelendirme sisteminin alt yapısı tamamlanmak üzere. Sistem uygulamaya girdiğinde taksi şoförleri özel bir eğitimden geçerek girecekleri sınav sonrasında alacakları belge ile direksiyon başına oturabilecekler. Bu sistem devreye girdiğinde taksi şoförlerinden kaynaklanan sorunlar büyük ölçüde ortadan kalkmış olacak ve vatandaşlarımızın Uber ve benzeri yollara başvurmasına gerek kalmayacak. Ancak, bu sistem tam olarak işlerlik kazanana kadar Uber’in yasaklanması ve bu faaliyetlerde bulunanların da araçlarının trafikten çekilmesi gerekir” şeklinde konuştu. – ANKARA

KAYNAK:https://www.haberler.com/apaydin-uber-tum-ozel-araclari-taksiye-cevirmek-10194823-haberi/

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.