Bakan Ersoy’dan taksi sürücülerine kalite uyarısı Reviewed by Momizat on . Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya’da bir taksi durağını ziyaret ederek, şoförlerin sorunlarını dinledi. Kurban Bayramı'nı memleketi Antalya'da Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya’da bir taksi durağını ziyaret ederek, şoförlerin sorunlarını dinledi. Kurban Bayramı'nı memleketi Antalya'da Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Bakan Ersoy’dan taksi sürücülerine kalite uyarısı

Bakan Ersoy’dan taksi sürücülerine kalite uyarısı

Bakan Ersoy’dan taksi sürücülerine kalite uyarısı

Hits: 56

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya’da bir taksi durağını ziyaret ederek, şoförlerin sorunlarını dinledi.

Kurban Bayramı’nı memleketi Antalya’da geçiren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, dün Kemer ilçesindeki taksi durağına ziyarette bulunup şoförlerle sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Ersoy, Antalya’nın turizm bölgesi olduğunu, kentte çalışan herkesin hassas hareket etmesi gerektiğini söyledi.

UBER konusunda taksicilerin haklı olduğunu ancak onların da çuvaldızı kendilerine batırmaları gerektiğini ifade eden Ersoy, şöyle konuştu:

“Standartlarımızı biraz yükseltmemiz lazım. Taksicilerin içinde standartlara uymayan arkadaşlar olabiliyor. Bunlar belki yüzde 5-10. Yüzde 90’ınız işinizi olması gerektiği gibi yapıyor ama o yüzde 5-10’unu da ayıklamak size düşüyor.

Turizmde artık bir yere gelmek istiyorsak içinizdeki çürük yumurtaları ayıklamak taksi duraklarının başındaki arkadaşlara, dernek başkanlarına düşüyor. Derneğin başı bu işe sahip çıkmazsa sonunda hepiniz zarar görüyorsunuz. UBER’de gelinen nokta, bunun en canlı örneği.”

“Taksiler yenilenmeli”

Bakan Ersoy, hükümetin geçen yıl taksicilere Haziran 2019’a kadar ÖTV’siz araç alma imtiyazı tanıdığını anımsatarak, bundan tüm taksicilerin yararlanması gerektiğini belirtti.

Kaliteli ve üst sınıf araçlar alınması gerektiğine işaret eden Ersoy, tüketicilerin artık bunları görmek istediklerini söyledi.

Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsanlar, rekabet ettiğimiz ülkelerde ne görüyorsa burada da onu görmek istiyor. Bizim de taşın altına elimizi koymamız gerekiyor. Turizm bölgelerinde bir standart getirmeniz lazım. Sadece ‘Devlet bizi korusun, rekabette bizi üstte tutsun ama biz de üzerimize düşeni yapmayalım’ olmuyor. Siz de üzerinize düşeni yapacaksınız. Araçlardan önce de kafaları yenileyeceğiz. Bu iş kafada bitiyor.

Aracınızı, üstünüzü başınızı temiz tutmazsanız, taksiye binen insana gerekli saygıyı göstermezseniz, aracınız son model Mercedes de olsa hiçbir şey değişmeyecek. Sonuç hep aynı sonuç olacak.”

“O zaman nitelikli turist lafta kalacak. Hiçbir zaman nitelikli turisti cezbedemeyeceğiz, devamlı müşterimiz haline getiremeyeceğiz” diyen Ersoy, ülkeye nitelikli turist gelmesinin yolunun kaliteden geçtiğini ifade etti.

Ersoy, “Taksiciler niye önemli? Siz herkese örnek teşkil ediyorsunuz ama bu iş sizinle bitmiyor, esnafı da bilinçlendirmek lazım çünkü halen sahte mal satılıyor, bir sürü şey yapılıyor. Herkesin artık bu işe dikkat etmesi lazım. İşimizi yapılması gerektiği gibi yaparsak o nitelikli turist Türkiye’ye gelecek ve kalıcı olacak.” diye konuştu.

“Sezonu hep beraber uzatalım”

Turizm bölgesinde yaşayan herkesin turizmin bir parçası olduğunu dile getiren Ersoy, “turizmci” denilince sadece otelci ve acentecilerin değil, o bölgede çalışan herkesin anlaşılması gerektiğini söyledi.

Esas yapılması gerekenin turizmi bütün tabana yaymak olduğuna dikkati çeken Ersoy, “Sezonu hep beraber uzatalım. Sezonu uzatalım, sektör de çalışanlarına sahip çıksın. Çalışanlarımıza sahip çıkmamız, lojmanlarını yapmamız lazım. Her şeyi geliştirmek lazım. Sadece otel yatırımı yaparak turizmde bir yerlere gelmek mümkün değil” değerlendirmesinde bulundu.

Taksicilere “yabancı dil öğrenin” tavsiyesi

Taksici esnafına kış aylarında yabancı dil kursuna gitmeleri tavsiyesinde de bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, bu konuda bakanlık ve belediyelerin iş birliği yapabileceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA https://www.trthaber.com/haber/turkiye/bakan-ersoydan-taksi-suruculerine-kalite-uyarisi-381250.html

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.