Birleşik Krallık da ‘elektrikli’ dedi. Elektrikli Londra taksileri Berlin’e gidiyor Reviewed by Momizat on . Birleşik Krallık’ta yapılan güncel bir araştırmanın sonuçlarında, 10 sürücüden sekizinin elektrikli araç satın almamasıının nedeni olarak şarj noktalarının eksi Birleşik Krallık’ta yapılan güncel bir araştırmanın sonuçlarında, 10 sürücüden sekizinin elektrikli araç satın almamasıının nedeni olarak şarj noktalarının eksi Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » oto haber » Birleşik Krallık da ‘elektrikli’ dedi. Elektrikli Londra taksileri Berlin’e gidiyor

Birleşik Krallık da ‘elektrikli’ dedi. Elektrikli Londra taksileri Berlin’e gidiyor

Birleşik Krallık da ‘elektrikli’ dedi. Elektrikli Londra taksileri Berlin’e gidiyor

Hits: 73

Birleşik Krallık’ta yapılan güncel bir araştırmanın sonuçlarında, 10 sürücüden sekizinin elektrikli araç satın almamasıının nedeni olarak şarj noktalarının eksikliğini göstermesi hükümeti harekete geçirdi. Birleşik Krallık yollarına, elektrikli araçlar için yüzbinlerce yeni şarj noktası kurulacak

Birleşik Krallık Ulaştırma Bakanlığı, elektrikli araçların şarj istasyonlarına ulaşımlarını, benzinli ya da dizel motorlu araçların yakıt alımlarından daha kolay ve erişilebilir duruma getirmeyi hedefliyor. Bu hedefe paralel olarak, hükümetin 2040’ta uygulamaya alacağını ilan ettiği, yeni benzinli ve dizel otomobil ve kamyonet satışlarına ilişkin yasağına ilişkin daha ayrıntılı bir plan açıklaması beklentisi de oluştu. Birleşik Krallık hükumeti yeni inşa edilen evlere, sokak lambalarına ve işletmelere şarj istasyonu ekleme zorunluluğu getirmeyi teklif ediyor. Ayrıca elektrikli araç şarj istasyonu üretecek şirketlere de 400 milyon Sterlin (yaklaşık 2 milyar 550 milyon TL) fon ayrılacak. Şu an yürürlükte olan yasa uyarınca otoyollardaki dinlenme istasyonlarında ve büyük akaryakıt istasyonlarında şarj noktası bulundurulması zorunlu kılınsa da yeterli sayıda değil.

Ülkede elektrikli araçların, 2017’nin ilk yarısında yüzde 4.2 olan otomobil pazarındaki payı, bu yılın aynı döneminde yüzde 5.5 düzeyine yükseldi. Birleşik Krallık Ulaştırma Bakanı Chris Grayling, “Hedefimiz dünyada sıfır salınımlı araçlara sunulmuş en kapsamlı destek paketlerinden birine sahip olmak” açıklamasını yaparken ülkenin sıfır emisyonlu araçların geliştirilip üretileceği dünyanın en iyi ülkesi olmasını istiyoruz” demesi endüstrinin de elektrikli otomobil üretiminde destekleneceği izlenimini veriyor.

Londra taksileri Berlin’e gidiyor

Birleşik Krallık’ın elektrikli ulaşıma dönüşümdeki referans noktalarından biri olan Londra’nın geleneksel siyah taksilerinin elektrikli modellerini üreten LEVC (Londra Elektrikli Araç Şirketi), TX modelini Almanya’nın Berlin kentinde de kullanıma sokacak ve aracın satışı ve dağıtımı için Volvo Almanya ile ortaklık kuracak. Çinli Geely’nin sahibi olduğu LEVC ve Volvo markalarının Avrupa pazarındaki işbirliğiyle oluşturulan model ile Almanya’nın elektrikli ulaşıma geçişinde etkin bir rol oynanması, taksi sektörünün geleneksel fosil yakıtlarla çalışan araçlardan uzaklaşmalarına, karbon ayak izlerini azaltmalarına ve Almanya’daki şehirlerdeki hava kalitesini iyileştirmelerine yardımcı olması amaçlanıyor.

Yeni nesil elektrikli siyah taksi TX’de kablosuz internet, uluslararası yolcular için yerel telefon şebekesi, altı yolcu için ek alanın yanı sıra konfor özellikleri de bulunuyor. Ayrıca dışarıdan gelen hava akımındaki gazları ve parçacıkları temizlemeye yarayan bir çoklu filtre sistemi de yer alıyor. artan Bugün Avrupa taksi pazarında farklı markaların hibrit ve elektrikli modelleri kullanılıyor. LEVC’in bu girişimini nasıl karşılık bulacak zaman içerisinde göreceğiz.

 

KAYNAK:https://www.birgun.net/haber-detay/birlesik-krallik-da-elektrikli-dedi-223170.html

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2019 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.