Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman:Uber yasal değil Reviewed by Momizat on . Akıllı telefon uygulaması üzerinden araç çağırma hizmeti veren ABD’li Uber şirketine tepkiler dinmiyor. Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman, Akıllı telefon uygulaması üzerinden araç çağırma hizmeti veren ABD’li Uber şirketine tepkiler dinmiyor. Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman, Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman:Uber yasal değil

Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman:Uber yasal değil

Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman:Uber yasal değil

Hits: 25

Akıllı telefon uygulaması üzerinden araç çağırma hizmeti veren ABD’li Uber şirketine tepkiler dinmiyor. Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman, “Dünyanın bir çok ülkesinde yasaklanan Uber yasal değil” dedi.

Dünyanın dört bir yanında protesto edilen ABD’li Uber şirketine Türk taksicilerin öfkesi büyüyor. Taksici esnafı, akıllı telefon uygulaması üzerinden araç çağırma hizmeti veren Uber’in yasal dayanağının olmadığını ve haksız kazanç sağladığını öne sürüyor. Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman, 2009 yılında kurulan Uber’in piyasa değerinin kısa sürede piyasa değeri 50 milyar dolara ulaştığına dikkat çekerek, “Uber, son bir yılda İspanya, Belçika, Romanya, Hollanda, İtalya ve Almanya dahil birçok ülkede yasaklandı. Şirket yasal boşluklardan ve denetim yetersizliğinden faydalanarak faaliyetlerini sürdürüyor” diye konuştu.

TAŞIMA ÜCRETİNİ KENDİLERİ BELİRLİYOR

Uber uygulamasıyla gerçekleştirilen ticari taşımacılığın, ruhsat ya da taksi plakası olmadan sağlandığına dikkat çeken Duman, şunları kaydetti: “Kanun veya ilgili mevzuat gereği taksiciler için belirlenmiş çalışma koşullarına uymak gibi bir zorunlulukları yok. Bizim verdiğimiz vergileri de ödemiyorlar. Ayrıca, taşıma ücretlerini de diledikleri gibi kendileri belirliyorlar Uber’in internet üzerinden binlerce tüketiciye korsan taksi hizmeti vermesi, bizi zarara uğratmakta ve müşteri kaybına yol açmaktadır. Derneğimizce yasal yollara müracaat etmiş olup, en kısa zamanda sonuç alınmasını umuyoruz.”

MUSTAFA İLHAN

KAYNAK:https://www.yenisafak.com/ekonomi/uberyasaldegil-3177122

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.