Dubai, Uber Tesla elektrikli otomobillerini bünyesine ekledi Reviewed by Momizat on . Petrol zengini Dubai, Uber Tesla elektrikli otomobilleri filosuna ekledi. Dünyanın en düşük yakıt fiyatlarından bazılarıyla SUV’ler ve verimsiz araçlar gösteriş Petrol zengini Dubai, Uber Tesla elektrikli otomobilleri filosuna ekledi. Dünyanın en düşük yakıt fiyatlarından bazılarıyla SUV’ler ve verimsiz araçlar gösteriş Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Dubai, Uber Tesla elektrikli otomobillerini bünyesine ekledi

Dubai, Uber Tesla elektrikli otomobillerini bünyesine ekledi

Dubai, Uber Tesla elektrikli otomobillerini bünyesine ekledi

Hits: 44

Petrol zengini Dubai, Uber Tesla elektrikli otomobilleri filosuna ekledi.

Dünyanın en düşük yakıt fiyatlarından bazılarıyla SUV’ler ve verimsiz araçlar gösterişli bu şehirde hareket halindeler. Ancak, biniş paylaşımı hizmeti Uber, kullanıcıların Tesla araçlarından oluşan bir filo ile sıfır emisyon seçeneği seçmesine izin vererek geleneklerini yıkıyor.

Dubai’deki Uber için 200 Tesla aracı

Uber, akıllı telefon uygulamasıyla kullanıcılara, özellikle biraz daha yüksek bir ücretle binmek için bir Tesla Model S veya Model X elektrikli otomobil seçmesine olanak tanıyan yeni bir UberONE seçeneği başlattı. UberONE servisi, bu yıl 200 Tesla Modeli S ve Model X araç ekleyeceğini açıkladı. Bu anlaşmayı Dubai Taxi Corporation ile ortaklık yoluyla yaptı. AP, 50 elektrikli Tesla otomobilin şimdi UberONE hizmetinde çalışabileceğini ve diğer 150 model S ve Model Xs’in de önümüzdeki iki yıl içinde bünyeye ekleneceği bildirdi.

Uber‘in Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Genel Müdürü Chris Free, Dubai Taxi Corporation ile ortaklığın “yeni ve ilerici deneyimler” yaşayabileceğini söyledi. Tesla elektrikli otomobil filosu sıfır emisyon sağlamakla birlikte, Dubai Taxi Corporation yarı otomatik sürüş yetenekleri nedeniyle elektrikli otomobilleri satın almaya yöneltildi.

Dubai Future Foundation, tamamen kendi kendine çalışan otomobillerin şehir içindeki gezilerin yüzde 25’ini 2030 yılına kadar gerçekleştirmesini istiyor.

Tesla’nın otomatik pilot sistemi tam otomatik sürüş kabiliyetine sahip değilse de, Elon Musk “Hardware 2”, eşlik eden yazılım geliştirdikten ve doğruladığında tamamen özerk sürüşe izin vereceğini söyledi.

Dubai’de elektrikli otomobillere teşvik bulunuyor

Bu ay ülkede, 2020 yılına kadar 32.000 elektrikli otomobilin alınmasının hedefinin bir parçası olarak birçok avantaj sunuldu. Elektrikli otomobil sahipliği teşviklerinde bulunduğunu açıklandı. Peşin ödemeler arasında ücretsiz otopark, ücretlendirme ve diğer teşvikler yer almaktadır; Bununla birlikte, 2019’da ücretsiz şarj teşviğini yok edecek.

Birçok ülkenin yakıt arabalara karşı uzaklaşması gelecek için çok iyi bir planlama. Ancak bu tür yaptırımların ülkemiz için çok geç zamanlarda yapılma olasılığı geleceğin Türkiye’si açısından kötü sonuçlanabilir.

KAYNAK:https://www.webtakibi.com/dubai-uber-tesla/8796

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.