Fatih Altaylı:Kamu, hukuksuzluğu över mi?(Yaklaşan yerel seçimlerde eğer Mevlüt Uysal ile yola devam edecekseniz işiniz zor. Etmeyecekseniz bile epey bir hasar vereceğinden emin olabilirsiniz.) Reviewed by Momizat on . İSTANBUL ve Ankara belediye başkanlarının istifa “ettirilmesinin”ardından bu iki büyükşehire, AK Parti’nin ilçe belediye başkanları belediye meclisleri tarafınd İSTANBUL ve Ankara belediye başkanlarının istifa “ettirilmesinin”ardından bu iki büyükşehire, AK Parti’nin ilçe belediye başkanları belediye meclisleri tarafınd Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Fatih Altaylı:Kamu, hukuksuzluğu över mi?(Yaklaşan yerel seçimlerde eğer Mevlüt Uysal ile yola devam edecekseniz işiniz zor. Etmeyecekseniz bile epey bir hasar vereceğinden emin olabilirsiniz.)

Fatih Altaylı:Kamu, hukuksuzluğu över mi?(Yaklaşan yerel seçimlerde eğer Mevlüt Uysal ile yola devam edecekseniz işiniz zor. Etmeyecekseniz bile epey bir hasar vereceğinden emin olabilirsiniz.)

Fatih Altaylı:Kamu, hukuksuzluğu över mi?(Yaklaşan yerel seçimlerde eğer Mevlüt Uysal ile yola devam edecekseniz işiniz zor.  Etmeyecekseniz bile epey bir hasar vereceğinden emin olabilirsiniz.)

Hits: 80

İSTANBUL ve Ankara belediye başkanlarının istifa “ettirilmesinin”ardından bu iki büyükşehire, AK Parti’nin ilçe belediye başkanları belediye meclisleri tarafından seçildi.

Ankara’da Melih Gökçek’in yerine getirilen Mustafa Tuna, tutarlı duruşu, makul icraatı ve doğru düzgün konuşmalarıyla puan toplarken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na getirilen Mevlüt Uysal tam tersi bir tablo sergiliyor.

Her lafı gaf, her sözü olay.

Önce metronun sadece AK Parti’ye oy veren ilçelere ulaştırılacağını söyledi.

Bu zırvası nedeniyle bir araba laf işitti. Kendi partisinden bile.

Daha bu gafı unutulmadan, dün de yeni cümlesiyle gündeme oturdu.

Taksicileri eleştirerek UBER’in büyük konfor olduğunu açıkladı.

“Pes” dememek elde değil.

Bir belediye başkanı, yasasızlığı ve haksızlığı savunuyor.

Dünyanın her yerinde tartışmalı bir sistemi övüyor.

Belediye başkanları, devleti ve kamuyu temsil edenler, yasasızlığı savunmazlar.

Eğer vatandaşın taksilerde kötü hizmet aldığını düşünüyorsa o hizmetin iyi olması için çabalarlar.

Korsanlığı, yasadışılığı “hizmet” olarak algılamazlar.

Taksicilerin halinden ben de pek memnun değilim.

Kısa mesafeye gitmezler, müşteriye kötü davrananları çoktur, taksiler pis ve berbat haldedir, turistleri kazıklarlar, müşterilerle tartışırlar.

Kabul.

Ama bunun karşıtlığı yasadışılık olmaz.

Hep dediğim gibi, taksi plakası denilen sınırlamayı kaldırmazsan bile UBER benzeri hizmetler için bir ihale açmaktır kamunun görevi.

Standartları belirlemek ve bu standartlara uygun hizmeti sağlayacak olanlara bedel karşılığı lisans verip denetlemektir.

Yoksa UBER gibi, Türkiye’de vergi vermeyen, tahsilatı Hollanda’daki bir hesaptan yapıp yüzde 20’sini cebe indireni korumak değil.

UBER-UBER deyip duranlar farkında mı, UBER Türkiye’de 5 kuruş vergi vermez.

Buna mukabil Türkiye’deki taksi taşımacılığının yüzde 20’si karşılığı parayı yurtdışına çıkarır.

Yılda en az birkaç yüz milyon dolar, sadece bir aplikasyon nedeniyle UBER’in kasasına girer ve Türkiye’den bu para gitmiş olur.

Ve bir belediye başkanı çıkıp bunu savunur.

Bu savunmanın bir “hikmeti” yoktur inşallah.

AK Parti yönetimine de bir hatırlatma yapayım bu arada.

Yaklaşan yerel seçimlerde eğer Mevlüt Uysal ile yola devam edecekseniz işiniz zor.

Etmeyecekseniz bile epey bir hasar vereceğinden emin olabilirsiniz.

kaynak:http://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli-1001/1906041-kamu-hukuksuzlugu-over-mi

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.