Google’dan sürücüsüz taksi hamlesi Reviewed by Momizat on . Google’ın otomobil geliştirme şirketi olan Waymo, sürücüsüz taksi üretmeye hazırlanıyor. Google'ın üst kuruluşu Alphabet'a ait olan Waymo, önümüzdeki birkaç ay Google’ın otomobil geliştirme şirketi olan Waymo, sürücüsüz taksi üretmeye hazırlanıyor. Google'ın üst kuruluşu Alphabet'a ait olan Waymo, önümüzdeki birkaç ay Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Google’dan sürücüsüz taksi hamlesi

Google’dan sürücüsüz taksi hamlesi

Google’dan sürücüsüz taksi hamlesi

Hits: 28

Google’ın otomobil geliştirme şirketi olan Waymo, sürücüsüz taksi üretmeye hazırlanıyor.

Google’ın üst kuruluşu Alphabet’a ait olan Waymo, önümüzdeki birkaç ay içinde oto-sürücü teknolojisine sahip araçlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.
Fiat Chrysler Pacifica minivan filosuyla başlayacak projede, yolculara başlangıçta bir Waymo çalışanı arka koltukta eşlik edilecek, ancak ilerleyen zamanlarda sürücüler tek başlarına robotik araba ile seyahat edecekler.
Oto-sürücüyle taksi hizmeti, ilk olarak ABD’nin Arizona eyaletine bağlı Phoenix’te başlayacak ve ilk zamanlarda ücretsiz olacak ilerleyen dönemlerde ise ücret talep edilecek.

KAYNAK:https://www.ntv.com.tr/teknoloji/googledan-surucusuz-taksi-hamlesi,cQ6EYuXqH0Opol-je0vNpg

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.