Hava Taksi Girişimi Joby Havacılık, 100 Milyon Dolar Yatırıma Ulaştı Reviewed by Momizat on . Firma uzun süredir beklenen elektrikli hava taksi grubuna katılıyor ancak Toyota ve Intel gibi ağır destekçileri var. Joby web sitesinde “Dünya’da bir milyardan Firma uzun süredir beklenen elektrikli hava taksi grubuna katılıyor ancak Toyota ve Intel gibi ağır destekçileri var. Joby web sitesinde “Dünya’da bir milyardan Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Hava Taksi Girişimi Joby Havacılık, 100 Milyon Dolar Yatırıma Ulaştı

Hava Taksi Girişimi Joby Havacılık, 100 Milyon Dolar Yatırıma Ulaştı

Hava Taksi Girişimi Joby Havacılık, 100 Milyon Dolar Yatırıma Ulaştı

Hits: 12

Firma uzun süredir beklenen elektrikli hava taksi grubuna katılıyor ancak Toyota ve Intel gibi ağır destekçileri var.

Joby web sitesinde “Dünya’da bir milyardan fazla insan trafikte günde bir saatten fazla harcıyor. Taşıt emisyonları en büyük kirlilik kaynaklarından biri.” diyor. JetBlue, Toyota ve Intel’in girişim sermayesi kolları da dahil olmak üzere çeşitli yatırımcılardan sağlanan 100 milyon dolarlık yatırım sayesinde, uygun fiyatlı ve sürdürülebilir hava taksisi şirketinin mühendisleri hayallerine ulaşmaya yaklaştı.

Daha önceki finansman turlarına eklendiğinde, Joby’nin şu anda yeni hava taksi programının geliştirilmesi için yaklaşık 130 milyon dolarlık bir kaynağı var.

Gelecek için planlanan bir düzine elektrikli/hibrid araçlarla Joby’nin stratejisi, şirketin yaklaşık on yıllık varlığında geleneksel olarak planlarını kamuoyunun gözünden uzak tutmasıyla farklı olmuştur.

Joby, elektrikli uçağın tamamen yeni olduğunu bildiriyor ve sıfır emisyona ek olarak uçaklar, insanları araba kullanmamaya ikna etmeye yetecek kadar sessiz olacak.

Yeni aracın, tek bir şarjla beş kişi ile yaklaşık 150 kilometreye kadar uçabildiği bildirildi.

KAYNAK:http://www.airwayshaber.com/2018/02/hava-taksi-girisimi-joby-havacilik-100-milyon-dolar-yatirima-ulasti/

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.