Havalimanına yabancı dil bilen taksici geliyor Reviewed by Momizat on . Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 29 Ekim'de açılacak olan dünyanın en büyük havalimanı öncesinde sivil havacılık terminalleri ve burada faaliyet g Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 29 Ekim'de açılacak olan dünyanın en büyük havalimanı öncesinde sivil havacılık terminalleri ve burada faaliyet g Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Havalimanına yabancı dil bilen taksici geliyor

Havalimanına yabancı dil bilen taksici geliyor

Havalimanına yabancı dil bilen taksici geliyor

Hits: 138

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 29 Ekim’de açılacak olan dünyanın en büyük havalimanı öncesinde sivil havacılık terminalleri ve burada faaliyet gösteren işletmelere yönelik standartları sil baştan belirledi. İşletmeciler bugünden itibaren bir yıl içinde öngörülen şartları yerine getirmek zorunda olacak. Buralar Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından yılda en az bir kez denetlenerek. Yönetmelikte taksi duraklarıyla ilgili düzenlemeye gidildi. Buna göre yolcularla iletişimin üst düzeyde sağlanması amacıyla durakta en az bir yabancı dil bilen personel bulundurulması zorunlu olacak. Taksi duraklarına şoförlerin isimleri ve fotoğraflarının görünür şekilde asılması sağlanacak. Havalimanlarının en tepki çeken konularından olan işletmelerin fiyat tarifeleri ile ilgili de bir düzenleme yapıldı. Ücret tarifeleri ile ilgili şikâyetler havalimanı işletmecilerine yapılabilecek.

Ülke itibarının olumsuz etkilendiğinin ve yolcu haklarına aykırı hareket edildiğinin tespit edilmesi halinde işletmelerin faaliyeti durdurulabilecek.

KAYNAK:https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2018/03/04/havalimanina-yabanci-dil-bilen-taksici-geliyor

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.