Hits: 7284

Sözleşme Örneği


TİCARİ TAKSİ PLAKASI İŞLETME ÖN SÖZLEŞME ÖRNEĞİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

1- TAKSİ PLAKAMI ARACI İLE BERABER İŞLETMECİ FİRMAYA  VERİYORUM PLAKANIN AYLIK İŞLETİLMESİNDEN GİDERLERİ ÇIKTIKTAN SONRA KALAN HASILAT PAYLAŞIMINDAN  AYLIK OLARAK FİRMADAN #x.xx-TL# ALICAM.       

2- İŞLETME KARŞILIĞINDA ALINAN PLAKANIN SÖZLEŞME TARİHLERİ AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR.

BAŞLANGIÇ TARİHİ: ……………           BİTİŞ TARİHİ:  ……………..

3- İŞLETMECİ İŞLETME SÜRESİ MÜDDETİ İÇERİSİNDE ARACIN TRAFİKTE YAPMIŞ OLDUĞU TÜM CEZALARDAN SORUMLUDUR.

4- EKTE DÖKÜMÜ YAPILAN ÖDEME TARİFESİNDE YAZAN ÖDEME GÜNLERİNE RİAYET EDİLEMEZ İSE HİÇ BİR İHTARA GEREK KALMADAN KALAN BAKİYE ÖDEMELERİ MUACCEL HALE GELİR PLAKA ARACI İLE İŞLETMEYE ALINDIĞI GÜNDEN BİTTİĞİ GÜNE KADAR ARAC ÜZERİNE GELECEK TÜM CEZALAR İŞLETMECİ FİRMAYA  AİTTİR.

5- YILLIK ANA VERGİSİ VE PLAKA VERGİSİ PLAKA SAHİBİNE AİTTİR.ARACIN MTV (BONDROLÜ) İŞLETENE AİTTİR.

6-İŞLETMECİ FİRMA SÖZ KONUSU TİCARİ PLAKAYI İŞLETENİN YAZILI İZNİNİ ALMAK KAYDI İLE ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA İŞLETMEYE VEREBİLİR

 

7-CAYMA HALİNDE CAYAN TARAF DİĞER TARAFA 1 (BİR) KİRA BEDELİ ÖDEYECEKTİR.


8-İŞLETMECİ ARACA ARAÇ TAKİP CİHAZI (MOBİLTAKSİ SİSTEMİ) TAKMAK ZORUNDADIR.İŞLETME SÜRESİ 12 (ONİKİ) AYDIR.İHTİLAF HALİNDE İST. MAHKEMELERİ VE İST. İCRA DAİRELERİ YETKİLİDİR.

9-İŞLETMECİLİKTE ARACILIK EDEN FİRMA  GELECEK  OLAN    CEZALARDAN SORUMLU DEĞİLDİR.  SORUMLULUK İŞLETMECİYE AİTTİR.İŞLETMECİ CEZALARI ÖDEMEDİĞİ TAKDİRDE VERMİŞ OLDUĞU TEMİNAT SENEDİ KULLANILACAKTIR.

10- ARACIN KARIŞMIŞ OLDUĞU TÜM CEZALARDAN VE ARACIN DIŞARIYA VE İÇERİSİNDEKİ YOLCULARA KARŞI VERMİŞ OLDUĞU  TÜM ZARARLARDAN DOLAYI (MADDİ VE MANEVİ) İŞLETMEYE VEREN VE KOMİSYONCU KESİNLİKLE SORUMLU DEĞİLLERDİR.TÜM SORUMLULUK TAKSİYİ İŞLETENE AİTTİR.


11- İŞLETMECİ TÜM BORÇLARINI KAPATTIKTAN SONRA ARABA İŞLETENE KALIR.

12- İŞLETMECİDEN  BİR ADET TEMİNAT SENETİ ALINMIŞTIR.BU SENET BELİRTİLEN SÖZLEŞME TARİHLERİ ARASINDA TRAFİKTEN PLAKAYA GELEBİLECEK HERHANGİ BİR KAZAYA CEZAYA VS.GİBİ TAHAKKUKLAR İÇİN GEÇERLİDİR. BAŞKA AMAÇLA KULLANILAMAZ.

13-İŞLETMECİ TAKSİ PLAKASI İLE ARACI İŞLETTİĞİ SÜRE BOYUNCA ÇALIŞTIRDIĞI ŞOFÖRÜN SOSYAL SİGORTA PRİMİNİNDEN SORUMLUDUR.

14- İŞ BU SÖZLEŞME TARAFLAR ARASINDA TANZİM EDİLMİŞ BİR TİCARİ TAKSİ PLAKASI İŞLETME İŞLEMİ OLUP ARACILIK EDEN FİRMANIN BURADAKİ GÖREVİ İŞLETME İŞLEMİNDE TARAFLAR ARASINDA ARACILIK YAPMIŞ OLMAKTADIR. ARACILIK FİRMASI YALNIZ  ARACILIK HİZMETİ YAPMIŞ OLDUĞUNDAN DİĞER HALLERDE SORUMLU DEĞİLDİR.

15- YUKARIDA ŞARTLARI YAZILI OLAN SÖZLEŞMEYİ OKUYUP KABUL ETTİĞİMİ DAHA SONRADAN BU ŞARTLARIN DIŞINDA HİÇ BİR HAK TALEP ETMEYEĞİMİ BEYAN VE KABUL EDERİM.

    Kontrat 1 yıl süreyle yapılır.

Yıl sonunda taraflar serbest buyrulur.

Kontrat firmanın ön koşullarını bildiren ön anlaşmadır