You Are Here: Home » Hizmetlerimiz » Taksi Akademi

Taksi Akademi

Hits: 765

TAXİ-AKADEMİTaksi Akademi

MobilTaksi, Taksi İşletim Merkezi personeline yönelik mesleki eğitim ve kariyer gelişimini desteklemek amacıyla sürekli bir eğitim merkezi olan Taksi Akademi’yi hayata geçiriyor.

Yaptığı başarılı çalışmalarla yurt içinde ve yurt dışında birçok uygulamada model olan TaksiCenter, geliştirdiği eğitim modülü ile sertifikalı Taksici dönemini başlattı.

“Taksi  ve Ulaşım Hizmetleri Sertifikasyon Programı” üst başlığı ile hazırlanan eğitim modülü, “Durak Görevlisi, Taksi Yönetimi ve Şoför Sertifika Programı” olmak üzere 3 farklı programdan oluşuyor.

Uzman eğitimciler tarafından verilecek; İletişim ve Halkla İlişkiler, İş Ahlakı Ve Etik Değerler, Kurum Kültürü, Temel Trafik Bilgisi ve Şoför Standartları, Otomasyon ve Taksi Yönetim Teknolojileri Kullanımı, İş Sağlığı ve Güvenliği, İşletme ve Denetim Uygulamaları, İleri Sürüş ve Park Teknikleri derslerini gören personeller 40 saatlik bir eğitime tabi tutuluyor. Kursiyerler, program sonunda uygulanan elektronik sınav sonucuna göre ilgili sertifikayı almaya hak kazanıyor.

Kurulduğu günden bu yana, sektöründe liderlik vizyonuyla öne çıkan MobilTaksi’ın eğitim faaliyetlerine çok önem vermekteyiz.,“Taksi Akademi, ulaşımın önemli paydaşlarından biri olan çalışanlarımızın mesleki eğitim ve kariyer gelişimini desteklemek ve daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla kurulmuştur. Bu eğitimlerle personelimizi alanında uzman ekipler haline getirmeyi ve Taksi şoförü algısını dönüştürmeyi hedefliyoruz.”

Uluslararası  vizyonuyla alanında ön plana çıkan, aynı zamanda Taksi mesleğini sektöre dönüştüren TaksiCenter, yurt içi ve yurt dışında Kurumsal web sitesi ile 2.500.000 ziyaretçi sayısına ulaşmıştır.birçok taksi şirketine ve teknoloji geliştiren firmalara danışmanlık hizmeti vermekteyiz.MobilTaksi personeline yönelik belgelendirme sürecini tamamladıktan sonra, kapılarını bu alanda eğitim almak isteyen diğer taksi firmalarının personellerine de açmayı planlayan Taksi Akademi’nin hedefleri arasında,İstanbul dışında diğer şehirlerde yer alıyor.

 

Taksi Akademi nedir?
Taksi Akademi tüm Türkiye’de profesyonel taksi sürücüleri için hızla değişen çalışma koşulları dikkate alınarak, işgücü piyasasının ihtiyaçlarına göre profesyonel taksi sürücüleri  için yenilikçi teknoloji tabanlı öğrenme uygulamaları geliştirir.
TAKSİ AKADEMİ’den yararlanan taraflar profesyonel taksi sürücüleri, mesleki eğitim kurumları ve eğitmenler, taksi şoförü ve karayolu taşımacılığı dernekleri ve taksi hizmetleri şirketleri olacaktır.
Amaç ve Hedefler
Ekibimiz
Sınıflarda genç, profesyonel ve uzman bir kadro tarafından verilen eğitim, tamamıyla “bilinçli sürücüler” yetiştirmek amacına hizmet etmekte ve bu amaç ışığında hiçbir fedakârlıktan kaçınılmamaktadır.
Taksi Akademi olarak ekibimiz  sınav sonuçlarında yüksek bir başarıya sahip olabilmeniz için en son teknolojik imkânlarla eğitim vermeyi ilke edinmiştir.Koşulsuz  müşteri  memnuniyetini ilke  edinen kursumuz klasik kurs ortamından uzak güler yüzlü ve samimi kurs ortamı sunmaktadır.
Taksi Akademi kursları bireylerin trafik davranışını hem yasal hem de ahlaki bir görev olarak benimseyen sürücü adayları yetiştirmeyi en baştaki hedefi olarak vizyona almıştır.
Sunduklarımız
  • taksi akademi sanal eğitim sistemiTeknik ve modern eğitim odalari(Mobil Taksi Merkezlerimizde şoför bekleme bölümlerine kurulacak sanal eğitim sistemi ile meslek içi sürekli eğitim)
  • Öğretmenlerimizin  pratik deneyimlerinden yararlanabilirsiniz
  • Kapsamlı eğitim materyalleri(Şoför Okulu-Projeksiyon,perde ekran, sanal eğitim)
  • Yeni başlayanlar için “ temel eğitim dersi” ve sonradan“gelişmiş kursa” geciş
  • Ders saatleri dışında grup çalışmaları mümkün
  • Test durumu simüle edilir
  • Bina/Yapı ziyaretleri
  • Sürekli kurslara giriş olanakları
Taksi şoförü olarak çalışabilmeniz için, bir Taksi Ehliyeti (Taksi Lisansı) gerekmektedir.
Taksi Ehliyeti için konulan şartlar:
En az B sınıfı sürücü belgesi fotokopisi,
Başvuru tarihi itibarı ile 6 ayı geçmemiş Adli Sicil Kaydı, (Türk Ceza Kanunu’nun 188, 190, 191, 102, 103, 104, 105, 109/2-f, 109/5, 227, 179/(3) maddelerinden affa uğramış dahi olsa hüküm giymemiş olması.)
 İki adet yeni çekilmiş fotoğraf 
Başvuru tarihi itibarı ile 2 ayı geçmemiş Sürücü Belgesi İptal Bilgisi Sorgulaması aslı,
Sosyal Güvenlik Kurumu belgesi,
Sağlık uygunluk raporu (Göreve yeni başlarken veya 5 yılda bir psikoteknik, bulaşıcı hastalıklar ve göz sağlığı yönünden tam teşekküllü hastaneden alınacak sağlık raporu.)
Polis sabıka kaydı
Yabancı dil bilgisi ve Şehir geneli sürüş alanı üzerine yerel bilgi
Taşımacılık Kurumundan  Belge (TUHİM-Belediye Çalışma Ruhsatı)
Uygulamalı taksi lisans testi: 
 Navigasyon Kullanımı (AkıllıTablet Taksimetre Kullanımı)
Yazılı taksi lisans testi:
30 sorudan oluşan yazılı kısım 30 dakika içinde cevaplandırılması gerekiyor.

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.