İstanbul’da tepemizde uçaktan çok drone uçacak Reviewed by Momizat on . Drone teknolojisindeki hızlı gelişim bir anda yeni bir sektör açtı. Eskiden fotoğraf/video çekimi için kullanılan drone’lar yakın bir gelecekte şehir içi kurye Drone teknolojisindeki hızlı gelişim bir anda yeni bir sektör açtı. Eskiden fotoğraf/video çekimi için kullanılan drone’lar yakın bir gelecekte şehir içi kurye Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » İstanbul’da tepemizde uçaktan çok drone uçacak

İstanbul’da tepemizde uçaktan çok drone uçacak

İstanbul’da tepemizde uçaktan çok drone uçacak

Hits: 121

Drone teknolojisindeki hızlı gelişim bir anda yeni bir sektör açtı. Eskiden fotoğraf/video çekimi için kullanılan drone’lar yakın bir gelecekte şehir içi kurye taşımacılığı, taksi gibi bir çok hizmette kullanılacak. Yakın bir gelecekte İstanbul’da, tepemizde kaç drone uçacak?

Bu ilginç sorunun cevabını, Google’nin gelecek bilimcisi Thomas Frey vardı. İstanbul Ticaret Odası’nın etkinliğinde konuşan Frey, aralarında İstanbul’un da olduğu dünyanın önde gelen şehirlerinde günde 50 bin drone’nun uçacağını söyledi.

Aynı zamanda Da Vinci Enstitüsü Direktörü de olan Fütürist Thomas Frey, “Kurye, ambulans şoförü, polis ve ev taşıyıcılar mesleklerini drone’lara kaptıracak. Drone’lar taksi, kurye gibi görevlerin yanı sıra ambulans ve itfaiye olarak da gökyüzünde vızır vızır uçacak” dedi.

2 MİLYAR İŞSİZ Mİ?

Frey konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Tahminim, 2023’e kadar 2 milyar işin ortadan kalkacağı yönünde. Bunu 2 milyar kişi işsiz kalacak demek için söylemedim. İnsanları uyandırmak için söyledim. İnşaatlarda kullanılan su terazisi artık mobil aplikasyonlarla indirilebiliyor. Artık ustalara olan ihtiyacımız azalıyor”

IŞINLANMA İÇİN 100 YIL BEKLEYECEĞİZ

Thomas Frey, “Işınlanma teknolojisi için 100 yıl kadar beklememiz gerektiğini düşünüyorum. Çünkü insanın moleküllerinin ayrılıp yeniden birleştirilmesi için birçok teknolojide uzman bilim insanlarının ortak çalışması gerekiyor ve bu çok kısa vadede mümkün görünmüyor. İnsanlık olarak ışınlanma için 100 yıl beklememiz gerekiyor” açıklamasında bulundu.

Kaynak:http://www.kokpit.aero/ucaktan-cok-drone-ucacak

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.