İTEO BAŞKANI EYÜP AKSU:Yolcunun valizini yere fırlatan taksici, meslekten men edildi…’BU TİCARİ PLAKANIN KESİNLİKLE İPTALİNİ İSTEDİK’ Reviewed by Momizat on . 25 Haziran 2018 Pazartesi Nişantaşı'nda, kendisini trafiğe soktuğu iddiasıyla kadın turist yolcusunu indirerek valizini fırlatan taksicinin meslekten men edilec 25 Haziran 2018 Pazartesi Nişantaşı'nda, kendisini trafiğe soktuğu iddiasıyla kadın turist yolcusunu indirerek valizini fırlatan taksicinin meslekten men edilec Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » İTEO BAŞKANI EYÜP AKSU:Yolcunun valizini yere fırlatan taksici, meslekten men edildi…’BU TİCARİ PLAKANIN KESİNLİKLE İPTALİNİ İSTEDİK’

İTEO BAŞKANI EYÜP AKSU:Yolcunun valizini yere fırlatan taksici, meslekten men edildi…’BU TİCARİ PLAKANIN KESİNLİKLE İPTALİNİ İSTEDİK’

İTEO BAŞKANI EYÜP AKSU:Yolcunun valizini yere fırlatan taksici, meslekten men edildi…’BU TİCARİ PLAKANIN KESİNLİKLE İPTALİNİ İSTEDİK’

Hits: 130

25 Haziran 2018 Pazartesi
Nişantaşı’nda, kendisini trafiğe soktuğu iddiasıyla kadın turist yolcusunu indirerek valizini fırlatan taksicinin meslekten men edilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Taksiciler Esnaf odası Başkanı Eyüp Aksu,“Bundan sonrada bu yanlışı yapan şoför ticari takside çalışamayacak” dedi.

Nişantaşı’nda geçtiğimiz günlerde bir taksici, kendisini trafiğe soktuğu iddiasıyla kadın turist yolcusunu indirerek valizini yola fırlatmış, görüntü sosyal medyada büyük tepki toplamıştı. Görüntüler üzerine harekete geçen İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, ticari taksi sürücüsünün meslekten men edilmesi için gerekli girişimlere başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Taksiciler Esnaf odası Başkanı Eyüp Aksu, taksi şoförün trafikten men edilmesi ve plakanın da iptal olması için müracaatta bulunulduğunu söyledi.

YANLIŞ YAPAN TAKSİCİLERİ İHRAÇ ETMEK ZORUNDAYIZ’

Yaşanan bu olayı kabullenmenin mümkün olmadığını söyleyen Aksu, “Böyle yanlış yapan taksicileri de meslekten ihraç etmek zorundayız ve ediyoruz da. Aracı bağladık, ruhsatı burada anahtar burada. Biz Uber gibi korsan taşımacılık ile mücadele ettik. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle de kendimizi düzeltmeliyiz. Bundan sonra İstanbul halkına en iyi bir hizmet vereceğiz. Fakat eğer şoförümüz veya taksi sahibi yanlış yaparlarsa araçlarını trafikten men ettireceğiz ve kesinlikle o taksici bir daha taksicilik yapamayacak” diye konuştu.

‘ARACI ÇAĞIRDIK TRAFİKTEN MEN ETTİRDİK’

Yanlış yapan şoförlerin takside çalışmayacağını söyleyen Aksu, “Büyükşehir Belediyesi’yle yaptığımız ortak projemizde toplu ulaşım takip sistemi denilen elektronik ortamda bir sistem oluşturduk. İstanbul halkımız sıkıntılarını şikayetlerini rahatsızlıklarını bu sisteme ulaştıracaklar. Değerlendirme yapılacak ceza puanı verilecek. 100 ceza puanı verilen şoför arkadaşımızda kesinlikle toplu taşıma araçlarında ve ticari taksilerde şoförlük yapamayacak. O yanlışı yapan ticari taksi sahibinin aracıda trafikten men edilecek” ifadelerini kullandı.

‘BU TİCARİ PLAKANIN KESİNLİKLE İPTALİNİ İSTEDİK’

Nişantaşı’nda turistin atıldığı taksinin sahibinin de taciz iddiaları ile gündeme geldiğini vurgulayan Aksu, “Geçmiş dönemde biz bu plakanın ticari taksinin iptali için İçişleri Bakanlığı’mıza yazı yazdık. Bu ticari plakanın kesinlikle iptalini istedik. İçişleri Bakanlığı’ndan gelen yazı neticesinde plaka iptalinin olmadığını ifade ettiler. Ben buradan devlet yetkililerimize bakanlığımıza özellikle rica ediyorum ve sesleniyorum. İstanbul halkına yanlış yapan ticari taksi sahibi veya şoför yanlışı yaptığı halde mesleğe devam ediyorsa bu sıkıntı. Biz bunları kesinlikle meslekten ihraç etmemiz lazım. İhraç edebilmemiz için de bakanlığımızın bize yetki vermesi lazım. Biz Taksiciler esnaf odası olarak söz veriyoruz. Bakanlığımız denetim yetkisini bize verirse biz bir ay içerisinde bütün yanlış yapan taksicileri meslekten men ederiz ihraç ederiz” dedi. Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Taksiciler Esnaf odası Başkanı Eyüp Aksu,“Bundan sonrada bu yanlışı yapan şoför ticari takside çalışamayacak” dedi. (İHA)

KAYNAK:http://www.haberturk.com/tv/burasi-turkiye/video/turist-yolcusunun-bavulunu-firlatan-taksiciye-meslekten-men/503473

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.