İzmir’de taksilerde yeni dönem başlıyor. Reviewed by Momizat on . Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanvekili Celil Anık, "Büyük ve küçük şehirlerde akıllı telefon üzerinden taksi çağırma işlemine geçmemiz lazım Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanvekili Celil Anık, "Büyük ve küçük şehirlerde akıllı telefon üzerinden taksi çağırma işlemine geçmemiz lazım Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » İzmir’de taksilerde yeni dönem başlıyor.

İzmir’de taksilerde yeni dönem başlıyor.

İzmir’de taksilerde yeni dönem başlıyor.

Hits: 78

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanvekili Celil Anık, “Büyük ve küçük şehirlerde akıllı telefon üzerinden taksi çağırma işlemine geçmemiz lazım. İzmir olarak gerekli çalışmaları yaptık, önümüzdeki günlerde bu sistemi hayata geçeceğiz” dedi.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanvekili Celil Anık, Uber sorununa ilişkin, “Denetimlerle çok şey değişti, tamamen bir başı boşluk vardı. İsteyen istediğini yapıyordu. Artık bu iş bir düzen altına alındı. Ben yüzde 80’ler seviyesinde bu işin önlendiğini ifade ediyorum.” dedi.

Anık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, özel araç sahiplerinin mobil uygulama aracılığıyla taksicilik yapmasına imkan sağlayan Uber’in Türkiye’de özellikle taksici esnafını olumsuz etkilediğini söyledi.

Bazı çevrelerin taksi şoförlerini kavgacı göstererek Uber taşımacılığını gündeme getirmek istediğini ifade eden Anık, vatandaşların Uber taşımacılığının yasal olmadığını bildiğini ancak onların da kaliteli hizmet alma beklentisinde olduğunu kaydetti.

Federasyon olarak taksici esnafının eğitimlerine çok önem verdiklerini, kaliteli hizmet sunmak için var güçleriyle çalıştıklarını aktaran Anık, şöyle konuştu:

“Kendi içimizde iç denetim ve eğitime önümüzdeki aylarda başlıyoruz. Genel davranış, müşteriye iyi davranma, yani kaliteli hizmet vermemiz lazım. Kendimize çeki düzen vermezsek biz müşteri memnuniyetini sağlayamazsak bu bizim aleyhimize olur. Elimizi taşın altına koyduk. Önümüzdeki 6 aylık süreçte Türkiye’de taksi konusunda çok şeyin değişeceğini iddia ediyorum.”

“YÜZDE 80 SEVİYESİNDE ÖNLENDİ”
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimler öncesinde söylediği “O iş bitti. Artık böyle bir şey yok” sözlerinin kendilerini çok sevindirdiğini ifade eden Anık, “Denetimlerle çok şey değişti, tamamen bir başı boşluk vardı. İsteyen istediğini yapıyordu. Artık bu iş bir düzen altına alındı. Ben yüzde 80’ler seviyesinde bu işin önlendiğini ifade ediyorum. Yasa dışı taşımacılık olan Uber ile mücadeleyi her platformda sürdüreceğiz. Bu mücadelede en büyük destekçilerimiz de vatandaşlar.” dedi.

AKILLI TELEFON ÜZERİNDEN TAKSİ ÇAĞIRMA DÖNEMİ
Uber gibi taksici esnafının da herkes tarafından kullanılan bir aplikasyon sistemine geçmesi gerektiğini vurgulayan Anık, “Büyük ve küçük şehirlerde akıllı telefon üzerinden taksi çağırma işlemine geçmemiz lazım. İstanbul’da 4 bin araçta bu sistem hayata geçti. İzmir olarak gerekli çalışmaları yaptık, biz de önümüzdeki günlerde bu sistemi hayata geçireceğiz. Bu çalışma tüm Türkiye’ye yayılacak. Türkiye’nin tüm kentlerinde hizmet veren taksi araçlarının kalitesini artırmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:https://www.egehaber.com/izmir/izmir-de-taksilerde-yeni-donem-basliyor-izmir-de-taksi-h235989.html

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.