Japon devi Nissan Robo-taksi denemelerine başlıyor Reviewed by Momizat on . 2018 yılında Nissan, Easy Ride ile sürücüsüz taksi uygulamalarını test etmeye başlıyor. Sürücüsüz otomobil alanındaki yarışta Japon otomotiv devi bu uygulama il 2018 yılında Nissan, Easy Ride ile sürücüsüz taksi uygulamalarını test etmeye başlıyor. Sürücüsüz otomobil alanındaki yarışta Japon otomotiv devi bu uygulama il Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Japon devi Nissan Robo-taksi denemelerine başlıyor

Japon devi Nissan Robo-taksi denemelerine başlıyor

Japon devi Nissan Robo-taksi denemelerine başlıyor

Hits: 62

2018 yılında Nissan, Easy Ride ile sürücüsüz taksi uygulamalarını test etmeye başlıyor. Sürücüsüz otomobil alanındaki yarışta Japon otomotiv devi bu uygulama ile rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor.

Nissan CEO’su Carlos Ghosn, 4 yıl önce şirketi için 2020 yılını hedef gösterdi ve bu tarihte otonom araçları piyasaya süreceğini belirtti. Ghosn önümüzdeki yıl robo-taksilerin şehirlerde denemeye başlanacağını açıkladı.

Sürücüsüz hareket edebilen taksi servisi Easy Ride ismiyle Japonya’nın Yokohama şehrinde denemelere başlayacak.

Nissan’ın tam elektrikli Leaf modeli otonom teknolojisiyle donatılarak yolcuların test etmesi için hazırlanacak. Japon üretici bu iş için internet üzerinden sağlık, oyun ve otomotiv alanlarında faaliyet gösteren DeNA firmasıyla bir ortaklık kuruyor.

Sürücüsüz araç teknolojisi otomobil üreticileri ve teknoloji şirketlerinin şu sıralar en çok araştırma yaptığı konular arasında yer alıyor. Yeni bir hizmet endüstrisi olarak görülen teknolojinin kaza oranları azaltarak can güvenliğini arttıracağı düşünülüyor.

Easy Ride servisi sayesinde insanlar bir uygulama ile araç çağırabilecek. Nissan, bu uygulamanın insanları sadece bir noktadan diğerine götürmekle kalmayacağını belirtiyor, yol üzerindeki güzel restoranları, işletmeleri önereceğini ve manzarası güzel bir rota çizeceğini söylüyor.

Nissan sürücüsüz otomobiller için deneme yapan tek şirket değil. Dünyanın çeşitli bölgelerinde teknoloji ve otomotiv devleri sürücüsüz otomobil teknolojilerini test ediyor. Örneğin, Google’ın Waymo’su, GM’nin Cruise Automation teknolojisi gibi örnekler halka açık alanlarda denenmeye başladı.

Nissan testi için katılımcılar 2018 yılının Mart ayında yayınlanacak Easy Ride web sitesi üzerinden kayıt yaptırabilir.

KAYNAK:http://www.gazetevatan.com/robo-taksi-denemeleri-basliyor-1124155-teknoloji/

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.