Hits: 7

Mobil Taksi Sistemi Kurucusu

.

Mobil Taksi Sistemi Kurucusu Hüseyin OBRUK

5/5

1979 Yılında İstanbul’da doğdum.İlk ve orta öğretimimi Kısıklı İlköğretim okulunda tamamladım.Liseyi Namık Kemal lisesinde bitirdim .

1998 yılında ilk üniversitem olan Kıbrıs YakınDoğu Üniversitesi’nde 3 yıl İngilizce Uluslararası ilişkiler (I.R.) Bölümünü Uludağ Üniversitesi’nde devam ederek 2006 yılına kadar aile mesleğimiz olan taksicilik yaparak süre uzunda olsa okulumu bitirdim.

2006 yılında aile mesleğimiz olan taksi mesleğimizi geliştirmek için piyasada otogaleri olarak bilinen taksi plakası alım-satımı-kiralama işleri yapan firmalara taksi işletmeciliğinin kurumsal olarak yapılmasını sağlamak amacı ile sinevizyon sunumlar ile piyasada faaliyet gösteren firmalara eğitim seminerleri verdim.

Ülkemizde ticari taksi işletmeciliğinin günümüz teknolojileri ile 2007 yılında taslak şeklinde hazırladığım mobil taksi çağrı merkezi yazılımlarını teknoloji firmaları ile yürüterek 2010 yılında kısaca MobilTaksi LTD. olarak kurduğum şirkete 444’lü numaradan ve internetin bulunduğu(3G ile) her noktadan mobiltaksi.com web sitesi ile taksi duraklarımıza tek merkezde toplanmasını şehir genelinde tek numara ile ulaşılarak taksi çağırma işlemini internetin bulunduğu her yerden otomatik özel yazılımlarla sağladım.

İstanbul’da elektrikle çalışan mobil taksileri ve duraklarını kurmak için iki adet ticari taksi plakamızı sattım ve şuan yatırım yapmaktayım. Halen Mobil Taksi Şirketinin Yöneticiliğini ve Taksi Yönetim Merkezi projesinin sorumluluğunu yürütmekteyim.