Moskovalı Taksi Şoförlerinin İngilizce Öğrenmesi Önerildi Reviewed by Momizat on . Moskova Karayolu Altyapısı Ulaştırma ve Geliştirme Departmanı, 2018 Dünya Kupası seyircilerini taşıyacak taksi şirketlerinin sorunlarına yönelik çözüm geliştirm Moskova Karayolu Altyapısı Ulaştırma ve Geliştirme Departmanı, 2018 Dünya Kupası seyircilerini taşıyacak taksi şirketlerinin sorunlarına yönelik çözüm geliştirm Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Moskovalı Taksi Şoförlerinin İngilizce Öğrenmesi Önerildi

Moskovalı Taksi Şoförlerinin İngilizce Öğrenmesi Önerildi

Moskovalı Taksi Şoförlerinin İngilizce Öğrenmesi Önerildi

Hits: 32

Moskova Karayolu Altyapısı Ulaştırma ve Geliştirme Departmanı, 2018 Dünya Kupası seyircilerini taşıyacak taksi şirketlerinin sorunlarına yönelik çözüm geliştirmeye çalışıyor. Öneriler, geçtiğimiz pazartesi günü Moskova Belediye Sarayı’nın web sitesinde bildirildi.

Dünya Kupası maçları boyunca çalışacak olan şirketlerin hazırlıklara 2018’in ilk yarısından itibaren başlayacağına dikkat çekildi. Belediye Başkanı Maxim Lixutov’un sözcüsü açıklamasında “Biz sürücülerin İngilizce olarak standart cümleler öğrenmesini öneriyoruz. Örneğin turistlere tarifeler hakkında bilgi vermeleri gerekiyor. Seyahat süresinin söylenmesi ya da en kısa yolun tarif edilebilmesini arzu ediyoruz. ŞGelecek konukların taksi şoförleri tarafından aldatılmasını engellemek istiyoruz” cümlelerine yer verdi.

Önerilerde şunlar yer alıyor: İngilizce-Rusça cümle kitabı, maç takvimi, stadyumlarda park taksi durakları düzenleyen özel notlar, acil telefon numaraları ve nakliye emniyetlerine ilişkin tavsiyeler.

Şampiyona boyunca belirli çevrelerde görev yapmak isteyen taksi şirketleri, birkaç zorunlu şartı yerine getirmelidir. Sürücülerin ödenmemiş cezası bulunmaması, araçların yaşının dörtten büyük olmaması gibi şartlar bulunuyor. Moskova araçlarının gövdesi Moskova yakınlarında sarı veya gri çizgilerle beyaz olması, sarı bir eyalet plakasının yanında kabinde sürücü ve tarifelerle ilgili yer bilgilerin yer alması şartları yer alıyor.

Buna ek olarak, taksi şirketlerinin havaalanlarına, istasyonlara, stadyumlara ve otellere sabit güzergahlarda fiyatlandırma için birleşik bir yaklaşımda bulunmaları önerildi.

Dünya Kupası maçları 11-14 Temmuz tarihleri ​​arasında Rusya’nın onbir şehrinde gerçekleştirilecek. Rusya Milli Takımı A Grubu’nda oynayacak ve burada Suudi Arabistan (14 Haziran, Moskova), Mısır (19 Haziran, St. Petersburg) ve Uruguay (25 Haziran Samara) takımları ile karşılaşmada bulunacak.

KAYNAK:http://haber7.ru/moskovali-taksi-soforlerinin-ingilizce-ogrenmesi-onerildi.html

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.