‘New York’ta çağırdığınız taksi Türk otomobili olacak’ Reviewed by Momizat on . Aydın Ticaret Odası ziyaretinde konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Buradan New York'a gittiniz, bir taksi çağıracaksınız. Sizi karşılayan ta Aydın Ticaret Odası ziyaretinde konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Buradan New York'a gittiniz, bir taksi çağıracaksınız. Sizi karşılayan ta Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » oto haber » ‘New York’ta çağırdığınız taksi Türk otomobili olacak’

‘New York’ta çağırdığınız taksi Türk otomobili olacak’

‘New York’ta çağırdığınız taksi Türk otomobili olacak’

Hits: 43

Aydın Ticaret Odası ziyaretinde konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Buradan New York’a gittiniz, bir taksi çağıracaksınız. Sizi karşılayan taksi Türkiye’nin otomobili olacak. Yani orada bir Türk ile karşılaşacaksınız. O bakımdan gönlünüz rahat olsun. Çalışıyoruz ve başarılı olacağız.” dedi.

‘Dünya çapında başarıya ulaşan bir yerli otomobil üreteceğiz’

Sadece Türkiye’de değil bütün dünyada başarılı olabilecek bir yerli otomobil üretileceğini ifade eden Özlü, “Teknoloji geliştireceğiz, rekabetçi olacağız. Buradan New York’a gittiniz, bir taksi çağıracaksınız. Sizi karşılayan taksi Türkiye’nin otomobili olacak. Yani orada bir Türk ile karşılaşacaksınız. O bakımdan gönlünüz rahat olsun. Çalışıyoruz ve başarılı olacağız. Şu andaki otomobil elektrikliden yana.” diye konuştu.

Özlü, Space X şirketinin kurucusu Elon Musk’un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmesinde kendisininin de bulunduğunu, görüşmedeki konulardan birisinin elektrikli otomobil olduğunu da sözlerine ekledi.

KAYNAK:http://www.yenisafak.com/aydin/new-yorkta-cagirdiginiz-taksi-turk-otomobili-olacak-2808882

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.