Otonom Dron Taksi Sahneye Çıktı Reviewed by Momizat on . MWC 2018'de ilk kez ortaya çıkan otonom dron Ehang 184, bizi istediğimiz yere havadan götürmek için hazır! 5G bağlantı teknolojisini kullanarak bir birleri ile MWC 2018'de ilk kez ortaya çıkan otonom dron Ehang 184, bizi istediğimiz yere havadan götürmek için hazır! 5G bağlantı teknolojisini kullanarak bir birleri ile Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Otonom Dron Taksi Sahneye Çıktı

Otonom Dron Taksi Sahneye Çıktı

Otonom Dron Taksi Sahneye Çıktı

Hits: 88

MWC 2018’de ilk kez ortaya çıkan otonom dron Ehang 184, bizi istediğimiz yere havadan götürmek için hazır!

5G bağlantı teknolojisini kullanarak bir birleri ile iletişim kurabilen otonom dronlar sayesinde Jetgiller yakında gerçek olabilir. MWC’de tanıtılan Ehang 184 adlı tek koltuklu dron, bir yolcuyu istediği yere taşıyabilecek. Dron taksi veya uçan araba diyebileceğimiz bu araç, bir sürücüye ya da pilota ihtiyaç duymadan yolcu taşıyabilecek.

İLGİLİ HABER Yeni Nokia 8810 hakkında her şey

Bu aracın daha önce Dubai’de hava alanı yolcularını taşıması için kullanılması bekleniyordu. Biraz geç de olsa uçan arabalar MWC’ye yetişmeyi başardı. Dron taksilerin 2030’a kadar Dubai’deki tüm taksi kullanımının %25’i olması hedefleniyor. Global System for Mobile Communications Association (GSMA) Program Pazarlama Direktörü Andrew Parker, bu araçların tamamen otomatik olduğunu, ayrıca uzaktan bir uzman tarafından da takip edildiğini açıkladı. Yani Ehang 184 kendi başına yolcu taşıma yetisine sahip, ama güvenlik önlemi olarak bir uzman tarafından yolculuğun gözlem altında olması gerekiyor.

Parker, yakın gelecekte iki koltuklu modelin de geleceğini, bu sayede yolcuların bir pilot ile birlikte uçabileceğini söyledi. Başlangıçta yolcuların daha güvenli hissetmesi için böyle bir önlem alınabilir.

Single European Sky Air Traffic Management Research’in (SESAR) tahminlerine göre 2050’de bir çok Avrupalı kalabalık şehirlerin sakinleri, günde 250 milyon saati havada geçirecek. Bu da günümüz hava yollarının sağladığı rekorun yedi katına denk geliyor.

Kaynak: Chip.com.tr https://www.haberler.com/otonom-dron-taksi-sahneye-cikti-10622417-haberi/

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.