‘Parası olan plaka alsın’ Reviewed by Momizat on . İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyup Aksu, plakaların aylık net kira getirisinin 5 ila 6 bin lira olduğunu belirterek, birikimi ol İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyup Aksu, plakaların aylık net kira getirisinin 5 ila 6 bin lira olduğunu belirterek, birikimi ol Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » ‘Parası olan plaka alsın’

‘Parası olan plaka alsın’

‘Parası olan plaka alsın’

Hits: 185

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyup Aksu, plakaların aylık net kira getirisinin 5 ila 6 bin lira olduğunu belirterek, birikimi olanların plaka satın almalarını önerdi.

Ticari taksi plaka alımını teşvik etmek için önemli adımlar atılıyor. Plaka bedelini 1 milyon 600 bin lira, kira gelirini 5 ila 6 bin lira olarak açıklayan İstanbul Taksiciler Esnafı Odası (İTEO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyup Aksu, “Plaka talep görmeli, kriterleri karşılayanlarca muhakkak ve muhakkak satın alınmalı” dedi.

SAYIYI ARTIRACAK FORMÜL

Yatırımlarını taksiye yönlendirenlerin pişman olmayacağını belirten Aksu, “Birikimi olanlar, topçular ve popçular da dâhil taksi plakası alsın. Plakaya daha çok yönelim olsun ki, taksiden geçimini temin eden ailelerin adedi 150 ila 200 bini aşsın” temennilerinde bulundu. Eyup Aksu, dileyen dolmuşların taksiye dönmelerine imkân tanıyacaklarını söyledi. Ünlü futbolcu ve sanatçıların onlarca taksi plakası satın aldığına dair iddiaları da yalanlayan Aksu, ’’Araştırdım, 17 bin 395 plakanın içinde bir adet dahi topçu veya sanatçının adını göremedim. Düzenlemeye göre bir yatırımcı ancak bir plaka alabilir” dedi.

UBER SORUNU AŞILACAK

Taksiciler için en sıkıntılı konulardan birinin de UBER olduğunu vurgulayan Aksu, ’’Hususi otomobillerle yolcuları buluşturan, karşılığında komisyon alan UBER korsan taşımacılığı teşvik ediyor. Bu sorun aşılacak. Konuyu siyasiler ile görüştük. Yöneticilerimize UBER’in ülkemize, bize ne oranda zarar verdiğini anlattık. Siyasilerin bu derdimize pek yakında deva olacağını umut ediyoruz“ dedi.

KAZANCIMIZI DÜŞÜRDÜ

UBER’in taksicilerin gelirlerini yüzde 25 daralttığından şikâyet eden Aksu, “Bu konuda açtığımız davalar devam ediyor, ilgili merciler ile diyalog halindeyiz. Buralardan bir şey elde edemediğimiz takdirde eylemlere yöneleceğiz” açıklamasını yaptı. Aksu, taksimetre ücretleri ile ilgili olarak “TEFE ve TÜFE’ye uyumlu olarak taksicilerin giderlerini karşılayacak oranlarda fiyat artışı talep edeceğiz ve alacağız” sözünü verdi.

KAYNAK:https://www.yeniakit.com.tr/haber/parasi-olan-plaka-alsin-431142.html

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.