Renault “robot taksi”si EZ-GO’yu tanıttı Reviewed by Momizat on . Renault, Cenevre Otomobil Fuarı’nda EZ-GO konseptinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Renault, EZ-GO ile paylaşımlı ulaşım sistemine ait gelecek vizyonunu Cen Renault, Cenevre Otomobil Fuarı’nda EZ-GO konseptinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Renault, EZ-GO ile paylaşımlı ulaşım sistemine ait gelecek vizyonunu Cen Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Renault “robot taksi”si EZ-GO’yu tanıttı

Renault “robot taksi”si EZ-GO’yu tanıttı

Renault “robot taksi”si EZ-GO’yu tanıttı

Hits: 80

Renault, Cenevre Otomobil Fuarı’nda EZ-GO konseptinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi.

Renault, EZ-GO ile paylaşımlı ulaşım sistemine ait gelecek vizyonunu Cenevre’de ortaya çıkardı. EZ-GO, insanların sabit veya mobil bir konumdan araç çağırmalarını sağlayan elektrikli, otonom ve paylaşımlı bir “robot taksi” konsepti.

EZ-GO konsept model, trafiği yoğun şehirlerde seyahat etmenin yeni yöntemine gönderme yapıyor.

Bir uygulama üzerinden veya şehir içindeki sabit istasyonlardan çağrılabilen robot araç, özel araçların konforuyla, toplu taşımanın verimliliğini, güvenliğini ve araç kullanma kaygısından uzak olma imkanını sunuyor. 

4. seviye otonom sürüş becerisine sahip olan EZ-GO, öndeki araçla olan takip mesafesini kontrol etmesinin yanı sıra şeritte kalabiliyor, şerit değiştirebiliyor. Olağanüstü bir durum meydana geldiğinde ise kendi başına veya takip merkezine bağlanarak güvenli bir konuma yönlenebiliyor.

EZ-GO modelin inovatif tasarımı, otonom sistem sensörlerinin görüş alanını maksimuma çıkarmak ve güneş ışığının panoramik tavan camından içeri girmesini sağlamak için tasarlandı. EZ-GO’daki biniş rampası yürüyerek veya tekerlekli sandalyeyle araca binmeyi kolaylaştırıyor.

Kurumsal Tasarım Direktörü Laurens van den Acker, ”Renault EZ-GO’yu şehirler için ikonik bir simge olarak tasarladık. Bu elektrikli, otonom konsept herkes için paylaşımlı ulaşımın pozitif potansiyel etkisinin keşfedilmesini sağlıyor. Görsel çekiciliğinin ve şehir içine entegrasyonunun yanı sıra, daha önce görülmemiş 360 derece açık penceresi sayesinde yolcular rahat bir sürüşün ve şehir manzarasının tadını çıkarabilecekler” dedi.

kaynak:https://www.ntv.com.tr/galeri/otomobil/renault-robot-taksisi-ez-goyu-tanitti,z65LcqsNhkGq0_a5kViZKQ/Am2U981yHE2WkNB89zLQpw

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.