Rolls Royce şimdi de uçan taksi yapıyor! Reviewed by Momizat on . Otomotiv devi Rolls royce aynı arabaları gibi lüks olacak yeni bir projeyle geliyor. İşte karşınızda en lüks uçan taksi... Uber'in daha önce uçan taksi projesi Otomotiv devi Rolls royce aynı arabaları gibi lüks olacak yeni bir projeyle geliyor. İşte karşınızda en lüks uçan taksi... Uber'in daha önce uçan taksi projesi Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » oto haber » Rolls Royce şimdi de uçan taksi yapıyor!

Rolls Royce şimdi de uçan taksi yapıyor!

Rolls Royce şimdi de uçan taksi yapıyor!

Hits: 75

Otomotiv devi Rolls royce aynı arabaları gibi lüks olacak yeni bir projeyle geliyor. İşte karşınızda en lüks uçan taksi…

Uber’in daha önce uçan taksi projesi başlattğını ve bir filo kuracağını öğrenmiştik. Şirket, henüz projelerinde sonuca varamadan yeni bir rakiple karşı karşıya. Şirket, yaptığı lüks otomobillerle biliniyor. Sahip olduğu kitleye şimdi ise bir uçan taksi sunmayı hedefliyor.

Rolls Royce’un yeni taksisi, 90 derece dönebilen kanatlara sahip olacak ve maksimum 5 yolcu taşıyabilecek. Hibrid teknolojiye sahip olacak uçan taksinin türbinleri ise 500 kW’lik bir güç ile çalışacak. Enerji depolayacak bile olsa yine de yakıt almanız gereken durumlar olacağı ilk söylenenler arasında.

Kalabalık şehirler baz alınarak başlatılan proje, üretici Rolls Royce olunca lüks yaşamı akıllara getiriyor. Şu an yalnızca 3D yazıcı ile taslağı hazırlanan proje her şey yolunda gittiği taktirde 2020’de ilk uçuşunu gerçekleştirebilir.

KAYNAK:http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/rolls-roycedan-ucan-taksi-40898287

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2019 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.