Sürücüsüz robo-taksiler 2020’de yollarda! Mobil uygulamayı kullanan müşteriler, tarih ve saat seçeneğini belirtip bulundukları konuma taksi çağırabiliyorlar. Reviewed by Momizat on . Nissan, Japonya menşeli mobil oyunculuk ve iletişim devi DeNA ile işbirliğini güçlendirerek tamamen otonom çalışan robo-taksileri geliştirmek için kolları sıvad Nissan, Japonya menşeli mobil oyunculuk ve iletişim devi DeNA ile işbirliğini güçlendirerek tamamen otonom çalışan robo-taksileri geliştirmek için kolları sıvad Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Sürücüsüz robo-taksiler 2020’de yollarda! Mobil uygulamayı kullanan müşteriler, tarih ve saat seçeneğini belirtip bulundukları konuma taksi çağırabiliyorlar.

Sürücüsüz robo-taksiler 2020’de yollarda! Mobil uygulamayı kullanan müşteriler, tarih ve saat seçeneğini belirtip bulundukları konuma taksi çağırabiliyorlar.

Sürücüsüz robo-taksiler 2020’de yollarda! Mobil uygulamayı kullanan müşteriler, tarih ve saat seçeneğini belirtip bulundukları konuma taksi çağırabiliyorlar.

Hits: 69

Nissan, Japonya menşeli mobil oyunculuk ve iletişim devi DeNA ile işbirliğini güçlendirerek tamamen otonom çalışan robo-taksileri geliştirmek için kolları sıvadı.

Nissan, Japonya menşeli mobil oyunculuk ve iletişim devi DeNA ile işbirliğini güçlendirerek tamamen otonom çalışan robo-taksilerin trafiğe çıkmaya hazır hale gelmesi için kolları sıvadı. Hedef ise 2020 yılında en azından Japonya genelinde robo-taksilerin trafiğe çıkmasını sağlamak.

Benzer teknolojiler üzerinde çalışan rakiplerine karşı koz elde edebilmek için DeNA şirketiyle ortaklık kurma yoluna giden Nissan’ın önünde uzun bir yol var. Sürücüsüz taksilerin müşterileri bulundukları konumdan alıp herhangi bir kazaya bulaşmadan varış noktasına sorunsuz ulaştırabilmesi, sanıldığı kadar kolay değil. Haliyle Nissan da bunun farkında olduğu için DeNA’nın bilgi birikiminden faydalanma yolunu tercih etmiş bulunuyor.

İlk test sürüşleri yapıldı bile

Geçtiğimiz ay Nissan, çevrimiçi teknoloji firması DeNA ile Easy Ride adı verilen robo-taksileri 300 kadar katılımcı ile test etti.

Test sürüşlerinin başlangıcından önce düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Nissan CEO’su Hiroto Saikawa, “Bugüne dek sadece konsept olarak hayal edilen robo-taksilerin hayata geçirilmesi için attığımız bu büyük adım, işimizi daha da büyütmemize yardımcı olacak” değerlendirmesinde bulundu.

Müşteriler mobil uygulama ile taksi çağırabilecek
Robo-taksiler için modifiye edilen Nissan Leaf elektrikli modeli tercih ediliyor. Test sürüşleri ise Nissan’ın Yokohama‘daki genel merkezinden 3-4 kilometre uzaklıktaki bir güzergah arasında gerçekleştiriliyor.

DeNA tarafından tasarlanan mobil uygulamayı kullanan müşteriler, tarih ve saat seçeneğini belirtip bulundukları konuma taksi çağırabiliyorlar. Taksinin içindeki tablet bilgisayar ise seyahat esnasında müşterileri bilgilendirip çevredeki konser, fuar ve toplantı gibi önemli etkinliklerden haberler veriyor.

Kaynak: https://www.otodunya.com/surucusuz-robo-taksiler-2020de-yollarda-36165.html#ixzz5CkPPfy4W

 

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.