“Taksi Eğitim Projesi” hayata geçiyor!Taksilerde yeni dönem başlıyor! Sertifikası olmayanlar şoförlük yapamayacak Reviewed by Momizat on . Taksilerde yeni dönem başlıyor! Sertifikası olmayanlar şoförlük yapamayacak Artık sadece "Taksi Eğitim Projesi" kapsamında verilecek eğitimi başarıyla tamamlaya Taksilerde yeni dönem başlıyor! Sertifikası olmayanlar şoförlük yapamayacak Artık sadece "Taksi Eğitim Projesi" kapsamında verilecek eğitimi başarıyla tamamlaya Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » “Taksi Eğitim Projesi” hayata geçiyor!Taksilerde yeni dönem başlıyor! Sertifikası olmayanlar şoförlük yapamayacak

“Taksi Eğitim Projesi” hayata geçiyor!Taksilerde yeni dönem başlıyor! Sertifikası olmayanlar şoförlük yapamayacak

“Taksi Eğitim Projesi” hayata geçiyor!Taksilerde yeni dönem başlıyor! Sertifikası olmayanlar şoförlük yapamayacak

Hits: 65

Taksilerde yeni dönem başlıyor! Sertifikası olmayanlar şoförlük yapamayacak

Artık sadece “Taksi Eğitim Projesi” kapsamında verilecek eğitimi başarıyla tamamlayanlar taksicilik yapacak.

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın ortaklaşa yürüttüğü proje yakın zamanda hayata geçecek. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu yaptığı açıklamada “Sertifikası olmayan kişiler artık şoförlük yapamayacak. Şoförlük yapıp da yanlış yapanlar da meslekten ihraç edilecek. Adli ve idari yaptırımlar uygulanacak” dedi.

“TEDAVÜLDEN KALKMIŞ PARALARI VERİYORLAR”
İstanbul Rehberler Odası Başkanı Hakan Eğinlioğlu da konuyla ilgili “Tedavülden kalkmış paraları, para üstü olarak veriyorlar. Tırnakçılık yapıyorlar. Para üstü 50 lira vermesi gerekirken, 5 lira veriyor. Turist kısa bir mesafe gitmek istiyor, söz konusu taksici ise geniş bir İstanbul turundan sonra turisti bırakıyor. Bu adamlar yüzünden mesleğini namusuyla yapan taksiciler de rahatsız oluyor” diye konuştu.

KAYNAK:https://www.milligazete.com.tr/haber/1747369/taksi-egitim-projesi-hayata-geciyor

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2019 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.