Taksi esnafının ÖTV talebi Reviewed by Momizat on . AKP hükümeti bir defalığına taksi esnafının otomobilini yenilemesi için ÖTV'yi sıfırladı. Esnaf memnun ancak minibüs ve otobüs ile yolcu taşımacılığındaki yüzde AKP hükümeti bir defalığına taksi esnafının otomobilini yenilemesi için ÖTV'yi sıfırladı. Esnaf memnun ancak minibüs ve otobüs ile yolcu taşımacılığındaki yüzde Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Taksi esnafının ÖTV talebi

Taksi esnafının ÖTV talebi

Taksi esnafının ÖTV talebi

Hits: 21

AKP hükümeti bir defalığına taksi esnafının otomobilini yenilemesi için ÖTV’yi sıfırladı. Esnaf memnun ancak minibüs ve otobüs ile yolcu taşımacılığındaki yüzde 4’lük ÖTV’yi göz önünde bulundurarak, “ÖTV’de yüzde 50 indirim” istedi.

 

AKP’nin ilk yıllarından bu yana taksi esnafı otomobildeki yüzde 45 olan özel tüketim vergisinin düşürülmesi için mücadele veriyor. Çünkü yolcu taşımacılığı yapan minibüs ve otobüslerin ÖTV’si yüzde 4.

AKP iktidarı referandum vaadi olarak bir sefere mahsus ÖTV’yi kaldırdı. 2019’un Haziran ayına kadar esnaf yeni otomobilini ÖTV’siz alabilecek. Oysa araçlar 3 yıl geçmeden yıpranıyor.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Celil Anık bu sorunun çözümü için önerilerini Ulusal Kanal’a anlattı.

Taksi esnafı, otomobilde sıfır ÖTV yerine yüzde 50 indirimli vergi ödemek istiyor. Esnaf, satış için de üç yıl şartına razı.

HABER: UFUK AKKAYA – KAMERA: AKIN KARA
ulusal.com.tr

KAYNAK:https://www.ulusal.com.tr/ekonomi/taksi-esnafinin-otv-talebi-h202711.html

 

 

 

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.