Hits: 45

Türkiye’de on binlerce taksi bulunmakta. Bunların çoğu ile günlük hayatımızın içerisinde karşılaşıyor, bazen de bir müşteri olarak içlerinde yer alıyoruz. Ulaşım araçları içinde tercih ettiğimiz taksilerin plaka değerleri bir milyon Türk Lirası’nın üzerinde. Peki bu kadar yüksek fiyatlara sahip olan bu araçların halka hizmet kalitesi ise ne durumda? Şimdi size ‘Taksilerin hizmet kalitesini nasıl buluyorsunuz?’ diye soru sorsam sanırım çoğunuz olumsuz cevap verirsiniz! Çünkü; Taksilerin hizmet kaliteleri sıfır sıfır sıfır!

Taksi şoförlerinin tek derdi var o da; ‘Aracı aldığı saat ile teslim saati arasındaki zaman dilimi içerisinde ne kadar para toplayacağı.’ Onlarda haklı! Adamlar ne yapsın gün içersinde araç sahibine vermesi gereken günlük bir ücreti var sadece o olsa iyi aracı teslim etemeden deposunu da doldurması gerek.

Burada hizmetin kaliteli olmasını sağlayacak kişiler araç sahipleri! Öyle parayı al plaka taksitlerini öde geri kalanı kar olarak kenara koy olmaz! Siz parayı düşünürken,  biz müşteriler ise temiz ve bakımlı araçlara binmek istiyoruz.

Baktığımızda milyonlarca Türk Lirası verilerek alınan ticari plakalı araçların sahipleri ne aracına yatırım yapıyor ne de şoför olarak aldığı adamın kişisel bakımına ve şehir içine dair ne kadar bilgili olduğuna. Artık bilgili ve bakımlı şoförler ve temiz araçlar trafikte yer almalı. Bu işin denetimini ise belediyeler iyi yapmalı.

Hem bakımsız hem de hizmetin sıfır olduğu bir ortamda taksici tripleri çekiyoruz!

Yok efendim yakın mesafe oraya gidemem!

Yok efendim trafik saati beni hiç oralara sokma!

Araca binersin leş gibi kokar

Adama bakarsın araçta sigara içer

Telefonu ile konuşup müşteriyi rahatsız eder…

Taksicilerin triplerini ve olumsuzluklarını saymakla bitiremeyiz!

Ne zaman taksiciler ile ilgili bir konu gündeme gelse hep mağdur edebiyatı yapılıyor. Bu böyle gitmez! Araç sahipleri bir kuruma bağlı olarak eğitim görmeli, taksi şoförü olmak isteyen ise aynı şekilde eğitim almalı. Şoför olmak isteyenlere İstanbul’un sokakları ezberletilmeli ve kılık kıyafet düzenlemesi yapılmalı. Araç sahipleri daha fazla şoförlere imkan sağlamalı. Sektör daha kaliteli bir seviyeye çıkartılmalı.

Kaynak: Taksi plakaları milyonluk ama halka hizmet sıfır! – Enes Özdemir

http://www.internetmedya.com/taksi-plakalari-milyonluk-ama-halka-hizmet-sifir-590yy.htm

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid