Taksilerin rengini değiştirmek yetmez Reviewed by Momizat on . Artık taksilerin renkleri turkuaz ve siyah olacak. Turkuaz rengi taksiler, eskisinden biraz daha geniş ve konforlu D segmenti (üst orta sınıf, büyük) araçlar ol Artık taksilerin renkleri turkuaz ve siyah olacak. Turkuaz rengi taksiler, eskisinden biraz daha geniş ve konforlu D segmenti (üst orta sınıf, büyük) araçlar ol Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Taksilerin rengini değiştirmek yetmez

Taksilerin rengini değiştirmek yetmez

Taksilerin rengini değiştirmek yetmez

Hits: 99

Artık taksilerin renkleri turkuaz ve siyah olacak. Turkuaz rengi taksiler, eskisinden biraz daha geniş ve konforlu D segmenti (üst orta sınıf, büyük) araçlar olacak. Siyah taksi ise E segmenti veya VIP denilen bir taksi.

UBER’in yasaklanmasından sonra güzel gelişmeler bunlar. Tüm dünyada taksi renkleri bellidir, gelenek korunur. Eski olumsuzluklar hatırlanmasın diye mi sarı renkten vazgeçiliyor acaba? Renk değişikliği önemli değil, asıl önemli olan taksi şoförlerinin kalitesinin yükseltilmesi. Müşteriyi döven, küfür eden, kazıklayan, güzargah beğenmeyen şoförler olduğu sürece taksileri istediğiniz renge boyayın, fark etmez.
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Halit Yılmaz, “Yeni düzenleme ile şoför esnafı iğneden ipliğe denetlenerek kötü niyetli şoförler sistemin dışında bırakılarak hizmete kalite getirilecektir” diyor. İnşallah olur ama nasıl olacak?

Asıl sorun taksi plakası sahiplerinin sorumluluk almaması, düşük vergi ödemesi ve plaka kiralarının yüksek olması. Artık oto galericiler asıl sahiplerinden kiraladıkları taksi plakalarını şoförlere kiralıyorlar. Taksiciler iki patrona birden çalışıyorlar!

Empati kurmakta fayda var, şoförler plakanın kirasını, mobil uygulamanın kesintisini ve kendi harçlıklarını çıkarmak için insanlıktan çıkıyorlar ve bunu da müşteriye yansıtıyorlar. Önce rant sorunu çözülmeli ve kazanç adil paylaşılmalı.

KAYNAK:https://www.sabah.com.tr/yazarlar/gunaydin/sb-mevlut_tezel/2018/06/04/taksilerin-rengini-degistirmek-yetmez

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2019 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.