Teknoloji Şirketi Bell Artık Uçan Taksi Yapacak Reviewed by Momizat on . Dünyanın en tanınmış helikopter üreticilerinden biri olan Bell artık farklı alanlara yönelmek istiyor. Yaptığı Hueys ve JetRangers gibi hava araçları ile 1960’l Dünyanın en tanınmış helikopter üreticilerinden biri olan Bell artık farklı alanlara yönelmek istiyor. Yaptığı Hueys ve JetRangers gibi hava araçları ile 1960’l Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Teknoloji Şirketi Bell Artık Uçan Taksi Yapacak

Teknoloji Şirketi Bell Artık Uçan Taksi Yapacak

Teknoloji Şirketi Bell Artık Uçan Taksi Yapacak

Hits: 13

Dünyanın en tanınmış helikopter üreticilerinden biri olan Bell artık farklı alanlara yönelmek istiyor.

Yaptığı Hueys ve JetRangers gibi hava araçları ile 1960’larda ve 70’lerde adı duyulan Bell Helikopter, yeni adıyla Bell, logosundaki değişikliğe ek adından “Helikopter” kelimesini çıkardı.

Bell 1930’larda P-39 Airacobra gibi efsanevi 2. Dünya Savaşı savaş uçağı ve ardından 1947’de Chuck Yaeger tarafından ilk kez ses bariyerinin ötesine geçen Bell X-1 jet uçağı üreticisi olarak başladı.

Ancak Bell daha yakın zamanlarda kardeş markalar Cessna ve Beechcraft’a sahip olan Textron Aviation’ın başarılı helikopter bölümü ile bağlantı kurdu. Bell başkanı ve CEO’su Mitch Snyder, şirketin dikey iniş kalkış yapabilen hava araçları gibi yeni bir yöne ilerlediğini belirtti ve Bell’in şu anda “uçuşu yeniden tanımlayan bir teknoloji şirketi” olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz ay, Bell, Las Vegas’ta Tüketici Elektroniği Fuarı’nda, Uber ile Uber Elevate adlı ortak bir projeye kapsamında tam ölçekli Urban Air Taxi’yi sergiledi.

Snyder, bu gibi projeler Bell logosunun neden yaniden tasarlandığını açıklıyor. “Dragonfly istediği yerden havalanıp istediği yere inebilir, herhangi bir yöne hızlı ve verimli uçabilir ve istenilen yere gelebilir. Bu, Bell’in uçuş alanına ne kadar hakim olduğunu ve başarmak için çabaladığını gösteriyor. ”

Bell, geçtiğimiz günlerde Las Vegas’ta açılan Heli-Expo’da dikey uçuş dünyasına yeni logosunu ve misyon-vizyonunu açıklamıştı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

KAYNAK:http://www.airwayshaber.com/2018/03/teknoloji-sirketi-bell-artik-ucan-taksi-yapacak/

 

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.