Ticaret Bakanlığı’na gönderilen şikayet dilekçesi üzerine İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu ve yönetimi için inceleme başlatıldı. Reviewed by Momizat on . Ticaret Bakanlığı'na gönderilen şikayet dilekçesi üzerine İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu ve yönetimi için inceleme başlatıldı. Başta Careem ziyaret Ticaret Bakanlığı'na gönderilen şikayet dilekçesi üzerine İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu ve yönetimi için inceleme başlatıldı. Başta Careem ziyaret Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Ticaret Bakanlığı’na gönderilen şikayet dilekçesi üzerine İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu ve yönetimi için inceleme başlatıldı.

Ticaret Bakanlığı’na gönderilen şikayet dilekçesi üzerine İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu ve yönetimi için inceleme başlatıldı.

Ticaret Bakanlığı’na gönderilen şikayet dilekçesi üzerine İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu ve yönetimi için inceleme başlatıldı.

Hits: 365

Ticaret Bakanlığı’na gönderilen şikayet dilekçesi üzerine İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu ve yönetimi için inceleme başlatıldı. Başta Careem ziyareti olmak üzere birden fazla şikayetin yer aldığı dilekçe üzerine Oda’ya giden iki müfettiş yapacakları incelemenin sonucunda bir rapor hazırlayacak. Şikayet dilekçesinde seçimli olağanüstü genel kurul da talep ediliyor.

UBER-Taksi gerilimi sürerken UBER’in en büyük rakibi olan Careem’in davetlisi olarak 4 kişilik bir heyetle Dubai’ye gittiği için eleştiri oklarının hedefi haline gelen İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu hakkında bakanlık tarafından inceleme başlatıldı.

İki müfettiş Oda’da

Kasım ayında Ticaret Bakanlığı’na gönderilen, Dubai merkezli Careem’e yapılan ziyaret başta olmak üzere bir kaç maddeden oluşan şikayet dilekçesi üzerine Esnaf ve Sanatkarlar Müdürlüğü’ne bağlı iki müfettiş Taksiciler Odası’na geldi.

Oda Başkanı Aksu ve yetkililerinden şikayete konu başlıklarla ilgili bilgi alışverişinde bulunan müfettişler İstanbul Taksiciler Birliği Başkanı İrfan Öztürk’ün de kapısını çaldı.

Öztürk, Taksiciler Odası Başkanı Aksu’nun Kasım ayındaki Careem ziyaretini birliğe kayıtlı tüm taksicilere attığı ‘UBER’i bitireceğim diyen Oda başkanı ve yönetimi mesleği global hırsızlara satmak için Dubai’de” mesajı ile duyurmuştu.

Bakanlığa gönderilen dilekçede olağanüstü genel kurul istendi

Bakanlığa Kasım ayında gönderilen dilekçede; UBER benzeri yolcu taşıma uygulaması Careem’in davetlisi olarak Dubai’ye gidilmesi, kendilerine yakın olmayan üyelere yönelik aidat baskısı ve İzmir Çandarlı’daki otelin kiracıdan keyfi olarak alınarak Oda’nın zarara uğratıldığına ilişkin iddialarla İstanbul Taksiciler Odası’nın seçimli olağanüstü genel kurula götürülmesi talep edildi.

Ya takipsizlik ya da kayyum

Müfettişler incelemelerini bitirdikten sonra detaylı bir rapor hazırlayarak bakanlığa bir rapor sunacak. Rapor sonucunda ya takipsizlik ya da seçimli olağanüstü genel kurula kadar kayyum atanmasına karar verilebileceği öne sürülüyor.

İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu, 4 kişilik bir heyetle UBER’in en büyük rakibi olan Careem’in davetlisi olarak Kasım ayında Dubai’ye gitmiş, 3 gün süren ziyaretin tüm masraflarını ise Careem karşılamıştı. Konunun gündeme gelmesinin ardından Aksu söz konusu görüşmeyi doğrulamıştı.

Taksiciler Odası Başkanı Careem ziyaretini doğruladı
UBER’in faaliyetlerinin yasaklanmasını isteyen İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu 4 kişilik bir heyetle UBER’in en büyük rakibi olan Careem’in davetlisi olarak Dubai’ye gitti. 3 gün süren ziyaretin tüm masraflarını ise Careem karşıladı. Dubai’de yapılan toplantılarda taksicilerin Careem sistemine girmesine yönelik görüşmelerin yapıldığı öğrenildi. İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu da Üsküdar’da düzenlenen taksici buluşmasında Careem’le yapılan görüşmeyi doğruladı.
Kaynak:https://www.yenisafak.com/ekonomi/istanbul-taksiciler-odasina-careem-incelemesi-3432332

 

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2019 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.