Hits: 293

Taşımacılık işi ile uğraşan kişilerin plaka alma zorunlulukları vardır ve bu plakayı alabilmek için de finansmana. Bu anlamda ticari plaka kredisi veren bankalar size destek oluyor.

Bankaların ellerinde bulunan nakdi olanaklar yalnızca bireysel müşterilerin kişisel ihtiyaçları için değil aynı zamanda ekonomi dünyasının parçası olan bireyler için de kullandırılmaktadır. Bu anlamda birçok esnaf, firma, zanaatkar, girişimci bankaların sundukları bu kaynaklardan faydalanarak işlerini kurmakta yahut idame ettirmektedirler. Bu alanlardan birisi de taşımacılık işidir. Bugün getiri yönünden oldukça kârlı olduğu aşikar olan ticari anlamda taşımacılık işi yapacak olanlar yahut yapmakta olanlar da bankalardan kredi kullanarak ihtiyacı olan finansmanı sağlayabilmektedirler.

Ticari anlamda taşımacılık işi (taksicilik, servisçilik vs) ile uğraşan kişiler devlet onaylı olarak bu işi yapmak için gerekli olan ticari plakaya sahip olmalıdırlar. Yasalar ile de düzenlenen bu plaka uygulamasına uymak zorunludur ve aksi halde bu tarz bir işle uğraşabilmek olanaksızdır. Ancak günümüzde bu işleri yapabilmek için gerekli olan plakanın alınması çok büyük bir masraf anlamına gelmektedir ve birçok kişi bu işi çok yapmak istese de yeterli kaynağa sahip olmadıklarından plaka alamamaktadırlar. Ancak bugün plaka kredisi veren bankalar aracılığı ile bu plaka alımlarını finanse edebilmek mümkündür. Siz de şimdi ticari taksi kredisi veren bankalar aracılığıyla taksicilik işine adım atabilir, plaka masraflarınızı gidererek bu taşımacılık iş koluna atılarak gelirinizi elde edebilirsiniz

Başlangıç Tarihi
05.03.2018
Bitiş Tarihi
06.04.2018

Şehir İçi Yolcu Taşımacılığı Sektörüne Yönelik Kredi Kampanyası

İş Bankası, “Şehir İçi Yolcu Taşımacılığı Kredisi Kampanyası” ile Halk Otobüsü, Hatlı Minibüs, Ticari Taksi ve Servis Aracı işletmecilerine avantajlı faiz oranlarıyla Şehir İçi Yolcu Taşımacılığı Kredisi kullanma fırsatı sunuyor.

Kampanya kapsamında Halk Otobüsü, Hatlı Minibüs, Ticari Taksi ve Servis Aracı işletmecileri 60 aya varan vade seçeneklerinden yararlanabilecekler. Tüm vade, tutar ve faiz oranları ile mali koşullarınıza uygun seçenekler hakkında ayrıntılı bilgi İş Bankası Şubelerinde.

Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı
(%) Peşin Faiz (0,05) Tahsis Ücreti Aylık Toplam Maliyet Oranı (%) (BSMV Dahil) Yıllık Toplam Maliyet Oranı (%) (BSMV Dahil) Aylık Taksit Tutarı (TL)
100.000 24 %1,47 500 TL 310 TL + BSMV %1.62 %21.20 5.017,67
100.000 48 %1,47 500 TL 310 TL + BSMV %1.58 %20.73 2.964,85
100.000 60 %1,47 500 TL 310 TL + BSMV %1.58 %20.64​ 2.567,82​

*Yukarıdaki tablo, aylık taksit ödemeli 24,48 ve 60 ay vade 100.000.-TL tutarında kredi için hesaplanmış olup, kredi tutarı ve vadeye göre aylık, yıllık maliyet oranları ve taksit tutarları değişebilecektir. Azami vade 60 aydır. Tahsis ücreti 310 TL olarak tahsil edilecektir. Kredi talepleri için son karar İş Bankası tarafından verilecektir. İş Bankası, kredi talebini reddetme ya da gerekli gördüğü takdirde farklı şartlarda kredi tahsis etme ve teminat talep etme hakkına sahiptir. Kampanya kapsamında ilan edilen faiz oranları, söz konusu kredi için KOBİ Paket Sigortası, İş’te Ticari Koruma veya Ticari Kredi Bağlantılı Hayat Sigortası yaptırmayı kabul eden müşterilerimiz için geçerlidir. KOBİ Paket Sigortası, İş’te Ticari Koruma veya Ticari Kredi Bağlantılı Hayat Sigortası yaptırıldığı durumlarda, kredinin tutarı, vadesi ve müşterinin yaşına bağlı olmak üzere kredinin aylık ve yıllık maliyetleri değişiklik gösterebilecektir. Detaylı bilgi almak ve diğer kampanya seçeneklerimizi öğrenmek için Şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.​

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid