Toyota’nın Yeni Japon Taksisi İkon Olmak İstiyor Reviewed by Momizat on . Toyota Yeni Japon Taksisini Uluslararası Arenada Görmek İstiyor. Japonya’da Toyota yapımı yeni bir taksi tanıtılırken, otomobil için Japan Taxi (Japonya Taksisi Toyota Yeni Japon Taksisini Uluslararası Arenada Görmek İstiyor. Japonya’da Toyota yapımı yeni bir taksi tanıtılırken, otomobil için Japan Taxi (Japonya Taksisi Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » oto haber » Toyota’nın Yeni Japon Taksisi İkon Olmak İstiyor

Toyota’nın Yeni Japon Taksisi İkon Olmak İstiyor

Toyota’nın Yeni Japon Taksisi İkon Olmak İstiyor

Hits: 206

Toyota Yeni Japon Taksisini Uluslararası Arenada Görmek İstiyor.

Japonya’da Toyota yapımı yeni bir taksi tanıtılırken, otomobil için Japan Taxi (Japonya Taksisi) adı uygun görüldü. Üst kısmında da Jpn Taxi yazan araç şimdiden Uzakdoğu ülkesinin yollarında görülürken, tasarımı Londra’nın meşhur siyah taksilerini andırıyor.

Japon Taksisinin Japonya’ya Özgü Olması İsteniyor
Toyota’nın yeni taksisi aslında ‘ikon’ olması amacıyla yapıldı. Nasıl ki Londra siyah taksileriyle ya da New York sarı taksileriyle tanınıyorsa, Japonya’da aynı şekilde taksi ulaşımı denilince bu aracın akla gelmesi isteniyor. 2020 yılına kadar Tokyo’da kitlesel kullanıma ulaşması beklenen araç, herkes için mobilite sunarken aynı zamanda yaşlı insanlara ve engellilere de hitap edecek.

Yeni taksinin tasarım konusundaki bir diğer amacı ise çevre dostu olmak. Bunun için hybrid güç aktarımı kullanırken, kapıları da düz ve alçak şekilde tasarlandı. Sürücünün kapıları otomatik olarak açıp kapamasına imkan tanındı. Bu sayede özellikle bavul taşıyan yolcuların işi kolaylaştırılırken, iç tasarım da tekerlekli sandalye kullananlar için özel olarak tasarlandı.

Japon Taksisi İçin Hedef Olimpiyat Oyunları
Toyota, 2020 yılında düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunlarına kadar en azından 10 bin adet Japon Taksisinin yollarda olmasını hedefliyor. Bu sayede hem ülkedeki taşımanın çehresi değişecek, hem de Japonya’ya kendine özgü bir anlam daha katılacak.

KAYNAK:https://www.teknokenar.com/toyotanin-yeni-japon-taksisi-ikon-olmak-istiyor-3762

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.