TŞOF’tan “Uber yasaklansın” talebi Reviewed by Momizat on . Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Apaydın, telefon uygulamasıyla alternatif taksi hizmeti sunan Uber ve benzeri sistemlerin, taksici esnafı Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Apaydın, telefon uygulamasıyla alternatif taksi hizmeti sunan Uber ve benzeri sistemlerin, taksici esnafı Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » TŞOF’tan “Uber yasaklansın” talebi

TŞOF’tan “Uber yasaklansın” talebi

TŞOF’tan “Uber yasaklansın” talebi

Hits: 44

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Apaydın, telefon uygulamasıyla alternatif taksi hizmeti sunan Uber ve benzeri sistemlerin, taksici esnafı için sorun yarattığını savunarak, “Uber yasaklanmalı ve bu faaliyetlerde bulunanların da araçları trafikten çekilmeli” ifadesini kullandı.
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF), taksi hizmeti sunan uygulama Uber’in yasaklanmasını talep etti.

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, yaptığı yazılı açıklamada, özel araçları taksiye çeviren bir anlayışla çalışan sistemlerin, sadece Türkiye’de değil bütün dünyada taksici esnafı için sorun yarattığını ileri sürdü.

Şoförlerle ilgili ulusal yeterlilik standardının belirlenmek üzere olduğunun altını çizen Apaydın, servis araçları gibi taksi şoförleri için de özel sınav ve belgelendirme sistemi alt yapısının kurulacağını belirtti. Apaydın, şunları kaydetti:

“Sistem uygulamaya girdiğinde taksi şoförleri, özel bir eğitimden geçerek girecekleri sınav sonrasında alacakları belge ile direksiyon başına oturabilecekler. Bu sistem devreye girdiğinde taksi şoförlerinden kaynaklanan sorunlar büyük ölçüde ortadan kalkmış olacak ve vatandaşlarımızın Uber ve benzeri yollara başvurmasına gerek kalmayacak.”

Apaydın, söz konusu sistem tam işlerlik kazanana kadar Uber’in yasaklanmasını ve bu faaliyetlerde bulunanların da araçlarının trafikten çekilmesini istedi.

KAYNAK:https://www.ntv.com.tr/turkiye/tsoftan-uber-yasaklansin-talebi,koDFKpdKOEar72hiJ1CCUQ

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.