Hits: 13

İstanbul’da Sultanahmet, Eminönü ve Taksim gibi bölgelerde araçlarına binen turistleri dolandırdıkları iddiasıyla 63 taksici hakkında soruşturma başlatıldı. Bu kapsamda 25 taksici hakkında gözaltı kararı verildiği, 38 taksicinin de ruhsatlarının iptal edileceği bildirildi

İstanbul genelinde çeşitli bahanelerle yol uzatarak ya da haksız yere fazla para alıp yabancı uyruklu turistleri dolandıran, taksicilere yönelik operasyon düzenlendi. Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro amirliğince yapılan operasyonda çok sayıda taksici gözaltına alındı. 63 taksiye yasal işlem uygulandı. Taksicilerin dolandırdığı Kişiler arasında Beşiktaş’ın ünlü futbolcusu Enzo Pablo Roco’nun da olduğu öğrenildi.

HER TÜRLÜ SUÇU İŞLEMİŞLER

İstanbul Sultanahmet bölgesinde çalınan ve turistleri çeşitli yöntemlerle dolandırdığı iddia edilen taksicilere yönelik operasyon düzenlendi. Aralarında fazla para alan, eksik para veren, yolu uzatarak dolandırıcılık yapan hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaret eden şüphelilerin de bulunduğu kişilerin yakalanmasına yönelik operasyon devam ediyor.

ÜNLÜ FUTBOLCUYU DA DOLANDIRMIŞLAR

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince 3 ay önce takibe alınan taksiciler tek tek tespit edildi ve düğmeye basıldı. Taksicilerden birisinin Beşiktaşlı ünlü futbolcu Enzo Pablo Roco’yu da dolandırdığı iddia edildi. Beşiktaş’ın Şilili yıldızı Roco’nun da şikayeti üzerine harekete geçen Yankesicilik ekipleri 38 kişinin ifadesine başvurdu. Tespit edilen 25 taksiciyi yakalam:aya yönelik operasyon devam ediyor.

KAYNAK:www.sabah.com.tr

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid