Uber sürücüsüz taksi filosu kuruyor . Reviewed by Momizat on . Google işbirliği ile kısa sürede en çok kazanan uygulamalardan biri olan Uber, sürücüsüz taksi filosu kurmaya hazırlanıyor. Uber, Volvo'dan 1 milyar dolar değer Google işbirliği ile kısa sürede en çok kazanan uygulamalardan biri olan Uber, sürücüsüz taksi filosu kurmaya hazırlanıyor. Uber, Volvo'dan 1 milyar dolar değer Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » oto haber » Uber sürücüsüz taksi filosu kuruyor .

Uber sürücüsüz taksi filosu kuruyor .

Uber sürücüsüz taksi filosu kuruyor .

Hits: 103

Google işbirliği ile kısa sürede en çok kazanan uygulamalardan biri olan Uber, sürücüsüz taksi filosu kurmaya hazırlanıyor.

Uber, Volvo’dan 1 milyar dolar değerinde 24 bin adet araç satın alıyor. Taksi şoförlerinin büyük tepki gösterdiği Google destekli Uber, Volvo ile 24 bin adet sürücüsüz taksi konusunda anlaşmak üzere. Kısa sürede dünyanın en değerli şirketi olan taksi uygulaması Uber, Volvo’dan 1 milyar dolara mal olacak 24 bin adet sürücüsüz araç satın alıyor. Uber daha önce kendi sürücüsüz aracını yapma girişiminde bulunmuş ancak proje şimdilik rafa kaldırılmıştı. Volvo’dan yapılan açıklamada şirketin Uber’e otonom özelliği olan XC90 SUV markalı araç tedarikinde bulunacağını açıkladı. Açıklamada 24 bin aracın anlaşma kapsamında Uber için üretileceği belirtildi.

Dev teknoloji firmalarının yoğunlaştığı sürücüsüz araçların önümüzdeki yıllarda yollarda olması bekleniyor. Söz konusu anlaşmayla Volvo bugüne kadar en büyük satışını yapmış olacak. Sürücüsüz araç pazarında da yapılan en büyük anlaşma olacak. Ford, 2010 yılında Volvo’yu Çinli bir şirkete satmıştı.

KAYNAK:  https://www.a24.com.tr/uber-surucusuz-taksi-filosu-kuruyor-haberi-40110621h.html?h=52

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.