UBER Yasaklandı, Taksi Plakası Fiyatları Uçtu Reviewed by Momizat on . UBER'i zora sokan uygulamanın hayata geçirilmesinin ardından taksi plaka piyasası hareketlendi, plaka fiyatları 2 günde 100 bin TL arttı UBER'i zora sokan uygul UBER'i zora sokan uygulamanın hayata geçirilmesinin ardından taksi plaka piyasası hareketlendi, plaka fiyatları 2 günde 100 bin TL arttı UBER'i zora sokan uygul Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » UBER Yasaklandı, Taksi Plakası Fiyatları Uçtu

UBER Yasaklandı, Taksi Plakası Fiyatları Uçtu

UBER Yasaklandı, Taksi Plakası Fiyatları Uçtu

Hits: 23

UBER’i zora sokan uygulamanın hayata geçirilmesinin ardından taksi plaka piyasası hareketlendi, plaka fiyatları 2 günde 100 bin TL arttı

UBER’i zora sokan uygulamanın hayata geçirilmesinin ardından taksi plaka piyasası hareketlendi. UBER’e salı günü getirilen yasak sonrası, son iki günde taksi piyasasında dalgalanma oldu. 2 ay önce UBER – taksi krizi patlak verdiğinde o dönem 1 milyon 600 bin TL olan taksi plaka fiyatları hızla düşmüş, 1 milyon 400 bin TL’ye kadar gerilemişti. Salı günü Karayolları Taşıma Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik sonrası plaka fiyatları artışa geçti. Taksi plakası alım satımının yapıldığı Otocenter’da plaka fiyatları 2 günde 100 bin TL artış gösterdi ve yeniden 1 milyon 600 bin TL’ye çıktı. Ne var ki Otocenter’da halihazırda plaka alış ve satışının yapılmadığını, plaka sahiplerinin de alıcının da beklemekten yana olduğunu belirtildi.

NELER OLMUŞTU?

Şimdiye kadar yasadışı taşımacılık yapan UBER’e karşı trafik denetimlerinde şoförlere ve müşterilere Kabahatler Kanunu çerçevesinde ceza yazılıyordu. Karayolları Taşıma Yönetmeliği’nde değişikliğe gidildi ve UBER’e D2 Turizm Taşıma Belgesi’ni kiralayan turizm acenteleri de dahil edildi. Yani artık denetimlerde bu D2 belgesi sahibi olan acentelere ilk tespitte 50 uyarı cezası verilecek. D2 belgesi 1 yılda 2 kez korsan taşımacılıkta kullanılırsa acentenin belgesi 2 yıl süresince iptal edilecek. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın geçen yıl açtığı UBER’e erişimin engellenmesi davasının duruşmasından çıkacak karar, taksi-UBER çekişmesinin seyrini belirleyecek. İlk duruşma 4 Haziran günü.

KAYNAK:http://www.guncel724.com/ekonomi-haberleri/uber-yasaklandi-taksi-plakasi-fiyatlari-uctu-11061.html

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.