Ulaşımda Yeni Alternatif Sunan Otonom Araç Reviewed by Momizat on . Otonom ve müşterek kullanım sunan bir araç tasarım da Xoio tarafından geliştirildi. “Mobuno” olarak adlandırılan model, kompakt parka odaklanarak kullanıcıların Otonom ve müşterek kullanım sunan bir araç tasarım da Xoio tarafından geliştirildi. “Mobuno” olarak adlandırılan model, kompakt parka odaklanarak kullanıcıların Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Ulaşımda Yeni Alternatif Sunan Otonom Araç

Ulaşımda Yeni Alternatif Sunan Otonom Araç

Ulaşımda Yeni Alternatif Sunan Otonom Araç

Hits: 28

Otonom ve müşterek kullanım sunan bir araç tasarım da Xoio tarafından geliştirildi. “Mobuno” olarak adlandırılan model, kompakt parka odaklanarak kullanıcılarına bağımsız sürüş sistemi sağlıyor. Xoio ve Institute of Urban Mobility ortaklığında tasarlanan otonom araç, cazip ve tam olarak uygulanabilir yapısı ile mevcut ulaşım sistemlerine alternatif oluşturuyor.

Mobuno, özel olarak rezerve edilmiş taksilerin esnekliğini, otobüsün akıllı reaksiyonuyla birleştirerek, kullanıcı taleplerinin maksimum verim ile karşılanmasını sağlıyor. Ayrıca yolcular mobil cihazları üzerinden Mobuno sistemi ile iletişim de kurabiliyor. Mevcut tasarım, 4 kişiye kadar kullanım imkanı sunarken, talep doğrultusunda eklenebilen ünitelerle kapasite ihtiyaca göre, kolayca arttırabiliyor.

Bu fütüristik araç, mevcut yol standartlarına entegre oluyor ve özel yol tasarımlarına ihtiyaç duymuyor. Mobuno, küre şeklindeki tekerlekleri ile kentsel alanlarda oldukça kolay hareket edebiliyor. Park konusunda da oldukça kullanışlı olan araç üniteleri birbirleriyle iletişim ve etkileşim kurabiliyor. Bunlarla birlikte sürüşten sonra dar bir park merkezi içerisinde, kendi kendine park edilebiliyor.

KAYNAK:http://www.ekoev.com/mobuno-ulasimda-yeni-alternatif-sunan-otonom-arac/

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.