Volkswagen kendi sürücüsüz araçlarından oluşan taksi filosunu yollara çıkaracak Reviewed by Momizat on . Volkswagen, ABD menşeli Aurora isimli teknoloji firmasıyla sürücüsüz araç üretimi konusunda anlaşma imzaladı. Yapılan açıklamaya göre Volkswagen, 3 sene sonrası Volkswagen, ABD menşeli Aurora isimli teknoloji firmasıyla sürücüsüz araç üretimi konusunda anlaşma imzaladı. Yapılan açıklamaya göre Volkswagen, 3 sene sonrası Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » oto haber » Volkswagen kendi sürücüsüz araçlarından oluşan taksi filosunu yollara çıkaracak

Volkswagen kendi sürücüsüz araçlarından oluşan taksi filosunu yollara çıkaracak

Volkswagen kendi sürücüsüz araçlarından oluşan taksi filosunu yollara çıkaracak

Hits: 33

Volkswagen, ABD menşeli Aurora isimli teknoloji firmasıyla sürücüsüz araç üretimi konusunda anlaşma imzaladı. Yapılan açıklamaya göre Volkswagen, 3 sene sonrasında sürücüsüz araçlardan bir taksi filosu yaratmak istiyor.

Ünlü Alman otomotiv firması Volkswagen, Silikon Vadisi’nin önemli şirketlerinden, Google’ın eski yöneticilerinden Chris Urmson’un şu anda yöneticiliğini yapmakta olduğu Aurora ile sürücüsüz araç geliştirme konusunda anlaşma imzaladı. Dev otomotiv firması Volkswagen, buna göre 2021 senesine kadar dünyanın birçok ülkesinde sürücüsüz araçlardan oluşan bir taksi filosu yaratmak istiyor. Bunun için teknoloji firması Aurora ile birlikte çalışmalara başlayacak olan şirket, 3 sene sonra bu planını gerçekleştirmiş olacak. İlerleyen 5 yıllık süreç içerisinde sürücüsüz araçlara 34 milyar eurodan çok daha fazla yatırım yapabileceğini belirten Volkswagen’in Aurora ile yapmış olduğu anlaşmanın maddi tutarı yönünde bir açıklama yapılmadı. AURORA GEÇTİĞİMİZ DÖNEMDE HYUNDAI İLE DE ANLAŞMA İMZALAMIŞTI Volkswagen’in anlaşmaya vardığı Silikon Vadisi şirketlerinden Aurora, geride kalan dönemde Güney Kore menşeli Hyundai ile de sürücüsüz araç konusunda bir anlaşma imzalamıştı. Volkswagen’in bu anlaşma kapsamındaki asıl amacı, dünyanın birçok bölgesinde, Aurora ile birlikte geliştirmiş olduğu sürücüsüz araçlardan oluşan bir taksi filosu yaratmak. Alman otomobil devi Volkswagen’in böyle bir karar almasının altında da şirketin gelişen teknolojiye bakış açısını görmek mümkün.

 

KAYNAK: https://www.ekonomihaber.com/otomobil/volkswagen-den-surucusuz-taksi-projesi-imzalar-atildi-h5643.html

Ekonomi Haber

 

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.