Waymo sürücüsüz taksi servisi için Chrysler’e yeni araç siparişi verdi Reviewed by Momizat on . Google’ın çatı şirketi Alphabet’in iştiraklerinden biri olan Waymo, hâli hazırda 600 Chrysler Pacifica minivana otonom sürüş teknolojisini entegre etmiş durumda Google’ın çatı şirketi Alphabet’in iştiraklerinden biri olan Waymo, hâli hazırda 600 Chrysler Pacifica minivana otonom sürüş teknolojisini entegre etmiş durumda Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Waymo sürücüsüz taksi servisi için Chrysler’e yeni araç siparişi verdi

Waymo sürücüsüz taksi servisi için Chrysler’e yeni araç siparişi verdi

Waymo sürücüsüz taksi servisi için Chrysler’e yeni araç siparişi verdi

Hits: 77

Google’ın çatı şirketi Alphabet’in iştiraklerinden biri olan Waymo, hâli hazırda 600 Chrysler Pacifica minivana otonom sürüş teknolojisini entegre etmiş durumda. Ancak bu sayı şirkete sürücüsüz taksi servisi için yetmeyecek gibi görünüyor. Waymo sürücüsüz taksi servisinde kullanmak üzere binlerce yeni Chrysler Pacifica siparişi verdi.

Fiat Chrysler Automobiles’in ABD ofisinden verilen bilgilere göre, Waymo’nun sipariş ettiği otomobillerin teslimatı 2018’in sonlarında gerçekleştirilecek. Waymo hâli hazırda ABD’nin Phoenix şehrinde sürücüsüz taksi servisini test ediyor. Şirket bu testlerde de Chrysler Pacifica minivanları kullanıyor. Yeni araçların sipariş edilmesi ise testlerin kapsamının genişleyeceği anlamına geliyor.

Waymo CEO’su John Krafcik konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Dünyanın ilk sürücüsüz araç filosunu yola çıkaran şirket olarak araştırma ve geliştirme aşamasından operasyon ve yerleştirme aşamasına geçmiş durumdayız. Pacifica Hybrid minivanlar bize çok amaçlı bir iç mekan ve konforlu bir yolculuk deneyimi sunuyor. Yeni araçlarla da bu deneyimi daha geniş bir ölçeğe taşımayı amaçlıyoruz.”

Waymo geçtiğimiz kasımda direksiyon başında “acil durum sürücüsü” olmadan Chrysler Pacifica’larını test etmeye başlamış ve sürücüsüz otomobil çalışmalarında dördüncü seviye otonomiye ulaşmıştı.

Waymo sürücüsüz taksi servisi konusundaki ciddiyetini ortaya koyuyor
Waymo sürücüsüz taksi servisini faaliyete geçirmeye hazırlandığını da kasım ayında duyurmuştu. Chrysler’a verilen yeni araç siparişi, şirketin sürücüsüz taksi servisi konusundaki hedeflerinde ne kadar ciddi olduğunu gözler önüne seriyor.

KAYNAK:https://www.teknoblog.com/waymo-surucusuz-taksi-yeni-arac-siparisi-165801/

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2018 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.