Yeni nesil taksiciler Reviewed by Momizat on .   Yolu sosyal medyada kesişen bir grup taksici, "Yeni nesil taksiciler kooperatifi"ni kurdu. Adına "Taksi dört sıfır" dedikleri bir oluşum içine girdiler.   Yolu sosyal medyada kesişen bir grup taksici, "Yeni nesil taksiciler kooperatifi"ni kurdu. Adına "Taksi dört sıfır" dedikleri bir oluşum içine girdiler. Rating: 0
You Are Here: Home » sektör haberleri » Yeni nesil taksiciler

Yeni nesil taksiciler

Yeni nesil taksiciler

Hits: 15

 

Yolu sosyal medyada kesişen bir grup taksici, “Yeni nesil taksiciler kooperatifi”ni kurdu. Adına “Taksi dört sıfır” dedikleri bir oluşum içine girdiler. CNN TÜRK muhabiri Özgür Deniz Kaya ve kameraman Emre Kınacı “Taksi dört sıfır”ı araştırdı.

Bir grup taksicinin yolu sosyal medyada kesişti ve kötü imajımızı nasıl düzeltiriz diye soru sordular. Adına yeni nesil taksicilik dedikleri bir oluşum kurdular ve taksi 4.0 diye bir kavram geliştirdiler. Peki, nedir Taksi 4.0?

Kıyasettin Telli Taksi 4.0’ı “Taksi 1.0 yoldan araç çevirmek, taksi 2.0 eski tip diyafonlardan araç çağırmak dersek, taksi 3.0 telefonla araç çağırmak dersek, taksi 4.0 diyoruz. Nedir o? Dijital aplikasyonlarla bulunduğunuz yerde taksiyi ayağınıza çağırmak.
Bizler teknolojinin nimeti olan sosyal medyada birbirlerini bulan, daha sonra bir araya gelerek ortak bir akıl üreten, yeni nesil taksicilerden oluşan bir kooperatifiz.
İki ayrıcalık noktamız var: Bir tanesi lüks ve konforlu araçlar. Diğer pozitif ayrımcılık noktamız da kadın kaptanlar. Üniversite mezunlarına kapımız açık ve onlara eğitim verip bu sektöre kazandıracağız.” sözleriyle açıklıyor.

Bir de istekleri var

Telli ayrıca, “Şu anda sarı taksi tarifesinin iki katı olan lüks taksi tarifesinde yüzde 50 indirim imkanı İBB tarafından sağlanırsa, taksiciliğin daha hızlı gelişeceğini, memnuniyet oranının artacağına inanıyoruz.”

KAYNAK:https://www.cnnturk.com/video/turkiye/yeni-nesil-taksiciler

  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

© 2006-2019 Copyrights TaksiCenter for Design Mobile Taxi Transport Technology CompanyMobil Taksi Sistemi Kurucusu

Scroll to top
YASAL UYARI:TaksiCenter® (TAKSİ YÖNETİM MERKEZİ) isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca Sitemizde yayınlanan tüm içerikler: alıntı yapılan sayfadan aktif link verilerek yapılır.Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir.Resim, Şablon vb. uygulamalar tekil olarak kullanılamaz.Bu kurala uymayanlar hakkında hukuki yollara başvurulacaktır.