Gizlilik Sözleşmesi
TaksiCenter.com, Ferah Mahallesi Ferah Cad. Zerafet Sokak No:15\A B.Çamlıca\Üsküdar İstanbul\TURKEY adresinde meskun,Mobil Taksi LTD. ŞTİ. şirketine bağlı bir internet hizmeti kuruluşudur. Aşağıdaki Gizlilik Politikası Internet üzerinde edinilen bilgilerin toplanması, paylaşılması ve korunması ile ilgili olan kullanıcı haklarını açıklamaktadır. Kullanıcılarımız siteyi ziyaret ederek aşağıdaki maddeleri kabul ettiklerini beyan etmiş olurlar. Aşağıda yer alan Gizlilik Politikası maddelerinin herhangi bir kısmını ya da tamamını kabul etmeyen kullanıcıların siteyi kullanmamaları gerekir. Gizlilik Politikası herhangi başka bir kaynak veya yöntem kullanılmadan sadece TaksiCenter.com üzerinden elde edilen bilgiler için geçerlidir.

 1. Genel Hükümler
  1.1. Kişisel bilgiler olarak tanımlanan; adınız ve soyadınız, adres bilgileriniz, e-posta adresiniz ve şifreniz sitemizdeki hizmetlerden rahatça faydalanabilmeniz amacıyla çok sıkı online uluslararası güvenlik sertifikaları ile saklanmaktadır.
  1.2. TaksiCenter.com, üyelik formlarından topladığı bu bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır.
  1.3. Sitemize üye olduğunuzda aldığınız hizmetten nasıl faydalanacağınızı anlatan ve bu hizmetlerden faydalanmanızı sağlayacak bilgiler içeren ve periyodik olmayan bilgilendirme e-postalarını da adresinize ileteceğiz. Hizmetlerden faydalanmanızı sağlayacak bu e-postalar başka herhangi bir içeriğe sahip olmayacak ve sadece ilgili hizmetlerle ilgili kodlar içerecektir. Bu nedenle, sitemize üye olurken verdiğiniz e-posta adresinin doğruluğunu da bu beyanımızı okuduğunuzda kabul etmiş sayılırsınız.
  1.4. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini devlet ve kamu güvenliğinin tehdidi gibi durumlarda, kanuni ve yasal sebeplerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurum ve kuruluşları ile paylaşabiliriz..
  1.5. Gizlilik politikasında kısmen ya da tamamen değişiklikler olabilir bu değişiklikler site üzerinde anında düzeltilecektir. Değişikliklere bağlı olarak yapılan düzeltmeler 1) sitemizin ana sayfasında 2) kullanıcılarımıza e-posta gönderimiyle duyurulabilir. Sitemizi kullanmaya devam ederek gizlilik politikasındaki değişiklikleri kabul ettiğinizi beyan edersiniz.
  1.6. Eğer tüm bu açıklamalarla ya da sitemizin işleyişi ile ilgili sizi kaygılandıran veya şüphe duymanıza neden olan bir konu varsa bize sitemizdeki iletişim formundan ya da bilgi@TaksiCenter.com e-posta adresinden ulaşarak, cevaplanmasını istediğiniz tüm sorunlarınızı iletebilirsiniz. En kısa sürede size yardımcı olmaya çalışacağız.
  2.1.Bu sayfa MobilTaksi’nin uygulamayı indiren kullanıcıların kişisel bilgilerine erişimi ve kullanıcı güvenliği ile ilgili Kullanım Koşulları ve Gizlilik Sözleşmesi’ni içerir.
  1- MobilTaksi’nin talep ettiği bilgiler hakkında
  MobilTaksi uygulamasını yükleyerek aşağıdaki bilgileri paylaşmış olursunuz:
  •Kişisel bilgileriniz (Ad, soyad , cep telefonu numaranız,e-posta adresiniz)
  •Kullandığınız akıllı telefonun yazılım bilgileri
  •Akıllı telefonunuzun konum bilgisi
  •Yolculuk sonrası paylaştığınız yorumlar ve oylama puanınız
  •Uygulama içindeki “Öneri ve Şikayet ” bölümünde iletilen yorumlar
  1.1- MobilTaksi’ye sağlamış olduğunuz bilgiler hakkında
  •Uygulamayı yükledikten sonra girmiş olduğunuz cep telefonu numarası kimliğinizi doğrulamak
  •MobilTaksi müşteri hizmetleri sağlamak ve sorunların giderilmesi
  •Yazılım güncellemeleri ve düzeltilen hatalar hakkında sizi bilgilendirmek
  •Kampanya,indirim ve yenilikler hakkında bilgilendirmek
  •Rezervasyonu gönderdiğini taksi şoförüne iletilmesini istediğiniz ek bilgileriniz için kullanılır.
  .2-1 Kişisel bilgilerinizin paylaşımı hakkında
  •MobilTaksi; uygulama verilerini ve iletişim içeriğini sizin izniniz olmadan satmaz, kiralamaz veya üçüncü parti kuruluşlar ile paylaşmaz.
  •MobilTaksi; uygulama verilerini ve iletişim içeriğini sizin izniniz olmadan satmaz, kiralamaz veya üçüncü parti kuruluşlar ile paylaşmaz.
  •MobilTaksi,legal durumlarda, yasal hakları doğrultusunda hareket etmek veya yasal hak taleplerinde kendini savunmak amacıyla, aynı zamanda herhangi bir üyesinin MobilTaksi kaynaklı yasal, maddi ve manevi haklarını korumak için uygulama içerisinde tutulan kişisel bilgileri ilgili yasal mevkilerden gelen talepler doğrultusunda yalnızca ilgili birimlerle paylaşabilir ve delil olarak kullanabilir.
 2. Kişisel bilgilerinizin korunması ve saklanması hakkında
  MobilTaksi uygulaması üzerinden paylaşmış olduğunuz bilgileriniz tamamen yurt içerisinde ve yedekleri olan yüksek güvenlikle şifrelenmiş sunucularda saklanmaktadır.Uygulamaya yalnızca kendi belirlemiş olduğunuz şifre ile giriş yapabilirsiniz. Kişisel şifrelerinizin üçüncü şahıslarla paylaşımı ve güvenli bu nedenle yalnızca size aittir.
  Dolayısıyla bağlantı güvenlik açığı olan şifresiz paylaşımlı ağlar üzerinden gerçekleştirilen erişimler sırasında bilgilerinizin güvenliğinden MobilTaksi sorumlu değildir. Bilgilerinizin sunucularımızdaki güvenliği, saklanması ve korunmasında MobilTaksi gerekli tedbirleri almak ve bilgilerin güvenliğini korumak amacı ile çalışmalar yapmakla sorumludur.
 3. Bilgilerinize ulaşmamız ve güncellemeler hakkında
  Sunucularımızda şifrelenmiş şekilde tutulan kayıt, ulaşım, paylaşım ve lokasyon bilgilerinize yasal nedenler dahilinde ihtiyacınız olması durumunda gerekli doğrulamalar yapıldıktan sonra sizinle paylaşılır. Üyelik bilgilerinizi uygulama üzerinden güncelleyebilir veya müşteri hizmetlerimizi arayarak canlı olarak değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.
 4. Çerezler ve cihazınızda tutulan bilgiler hakkında
  MobilTaksi’yi daha kolay ve efektif bir şekilde kullanabilmeniz için oturum bilgileriniz cihazınızda saklanır.Dilerseniz bu bilgilerin saklanmasını cihaz ayarlarınızdan kaldırabilirsiniz. Cihaz ayarlarında bu bilgilerin kaldırılması MobilTaksi uygulamasının kısmi veya tüm fonksiyonlarını kullanmanızı engelleyebilir.
  5- Gizlilik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları hakkında
  MobilTaksi, Gizlilik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar. Gizlilik Sözleşmesi veya yasal metinlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikte tarafınıza bilgi verilecektir. Kullanıcılar MobilTaksi uygulamasını telefonlarına indirerek Gizlilik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları’nı kabul etmiş sayılmaktadır. İşbu Gizlilik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları sayfası 18 Şubat 2010 tarihi itibariyle hazırlanmıştır.